Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Всесвітньо відомий постачальник програмного забезпечення для комп’ютерних клубів розповів про ТОР-10 найпопулярніших комп’ютерних ігор у клубах по усьому світу.

До системи SENET наразі підключено 911 клубів у 72 країнах світу, а це десятки тисяч комп’ютерів, на яких щодня грають сотні тисяч геймерів, тож це досить значна вибірка, за якою можна досить точно визначити найпопулярніші комп’ютерні ігри у 2023 році. 

Статистику зібрано за період від початку 2023 року і до першого липня, тобто за пів року. 

На власному досвіді можемо зазначити, що в комп’ютерних клубах дійсно 95% користувачів грає лише в кілька ігор, більшість з яких є кіберспортивними дисциплінами, от тільки в різних країнах світу найпопулярніші дисципліни різні. 

Окрім цього існує кілька не кіберспортивних хітів, які користуються досить високою популярністю. 

№10 – Overwatch

Хіт від Blizzard посів лише 10 місце, бо його завантажили за 6 місяців лише 5671 раз і це в 911 клубах. Проте гра популярна насамперед в Америці, де у SENET менше клубів.

№9 – Minecraft

Minecraft показав трохи кращий результат, проте цифри все одно мізерні – лише 6496 завантажень. Скоріше за все це пов’язано з дуже молодою аудиторією гри, яка в клуби ще не ходить.

№8 – PlayerUnknown’s Battlegrounds

Комп’ютерна версія королівської битви вже далека від колишньої популярності, проте все ще тримається в ТОР-10. Вона значно відривається від попередників, бо за 6 місяців її запускали в клубах аж 177 621 раз. Особливо гра популярна в Азії.

№7 – Left 4 Dead 2

Доісторична кооперативна виживалка, яка вийшла у далекому 2016 році, неочікувано потрапила у ТОР. У 2023 році в клубах гру запускали аж 243 911 разів. 

№6 – League of Legends

Найпопулярніша на планеті кіберсдисципліна посіла в клубах лише шосте місце. За пів року досліджень вона зібрала 247 462 завантажень. За інформацією дослідників гра є найпопулярнішою грою на ринку Китаю. 

№5 – Fortnite

Королівська битва Fortnite зібрала 304 775 запусків в клубах, де збирали статистику. Фактично гра є найпопулярнішою грою жанру у клубах світу. 

№4 – Grand Theft Auto V

GTA у всі часи була хітом в клубах і не тільки. Остання частина франшизи також втирає носа багатьом кіберспортивним дисциплінам, демонструючи  вражаючі 387 452 запусків в клубах.

№3 – Counter-Strike: Global Offensive

Трійку лідерів відкриває CS:GO. За пів року гра зібрала в клубах 412 824 запуски і є мегахітом вже понад 10 років. До того ж гра показує великий середній час сесій, що говорить про те, що відвідувачі клубів просто не можуть від неї відірватися. 

№2 – Dota 2

Дота завжди була однією з найулюбленіших клубних ігор і залишається такою попри всі патчі та падіння загального інтересу. Гра тримає лідерство за тривалістю сесій, а за перше півріччя в досліджуваних клубах її запускали 448 369 разів. 

№1 – Valorant

Неочікувано для всіх лідером за популярністю в клубах світу став VALORANT. Гра від Riot за три роки подолала величезний шлях, а зважена стратегія розвитку призвела до стрімкого зростання популярності не тільки онлайн, а і в комп’ютерних клубах. 

За шість місяців гра зібрала 467 941 завантаження, проте дослідники відмічають, що тривалість сесії у VALORANT була значно менша, ніж у CS:GO і за кількістю награних годин саме шутер від VALVE є найпопулярнішим. 

Загалом же за кількістю часу на першому місці залишається Dota 2, яку завантажували рідше, але сиділи в ній найдовше. 

Материалы по теме

Монгольські команди виграли три з чотирьох перших місць на Чемпіонаті Світу з PUBG Mobile. Підсумки турніру

Монгольські команди повністю домінували на PUBG Mobile Global Championship 2023, фінальна частина якого відбулася в Стамбулі. 50 команд з усього світу боролися за престижний титул і три мільйони доларів США, проте саме гравці з Монголії увезли в безкрайні степи основну частку призового фонду.

Nigma Galaxy розгромили NAVI Javelins в фіналі ESL Impact League Season 4. Турнір дивилося в 10 раз менше людей, ніж рівнозначний чемпіонат з VALORANT

0

Nigma Galaxy стала переможцем ESL Impact League Season 4 Finals, у фіналі російська команда розгромила польський склад NAVI Javelins.

Відбулася церемонія The Game Awards 2023. В усіх п’яти кіберспортивних номінаціях перемогли ігри Riot Games

Відбулося церемонія нагородження премією The Game Awards 2023. Церемонія проводилася вже в десятий раз, на відміну від Esports Ewards дана премія охоплює не тільки кіберспорт, а насамперед ігрову індустрію, проте включає в себе і кілька кіберспортивних номінацій.x

Дати і локації турнірів RMR на PGL CS2 COPENHAGEN MAJOR 2024. Посилання на відкриті кваліфікації

PGL оголосила місця і дати RMR турнірів, через які можна буде потрапити на перший в історії Мейджор з CS2, який відбудеться в Копенгагені з 17 по 31 березня 2024 року.