Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Weplay, як і обіцяли, провели першу повністю українську трансляцію на заміну російській.

На відміну від Мейнкасту, які закцентували основну увагу на російськомовній трансляції на EPL, а українськомовну зробили відверто слабкою, кинувши на неї другорядних ведучих, Віплей застосував свій найпотужніший дует yXo та Enkanis, до яких потім приєднався ветеран коментування Strike.

Трансляція викликала неоднозначні емоції, якими глядачі відверто ділилися в чаті. Ділимося з вами власними влаженнями та частиною полеміки, що відбувалася. 

Відвертий хейт

Звісно, переважна частина росіян поставилися до українськомовної трансляції дуже агресивно. Модератори не встигали банити тих, хто виказував відверту агресію, та зневагу, деякі коментарі збереглися в чаті й досі. Ми публікуємо лише мізерну частку негативу від росіян. 

Задля справедливості слід згадати, що й українці відповідали жорстко і ставлення модераторів до них було більш лояльним, але позицію українців, страждаючих від війни, легко зрозуміти та виправдати. 

Сильна підтримка українськомовної аудиторії

Звісно ж багато хто підтримав коментування українською мовою. Відкриттям для мене стало те, що трансляцію українською підтримало досить багато не українців. В цілому очевидно, що українцям трансляція «зайшла», хоча серед глядачів було багато тих, хто критикував ведучих, для яких вочевидь було не просто коментувати українською без практики. 

Конструктивна критика

Безумовно патріотична позиція Weplay все ж таки викликає ряд питань. Так, війна поляризує світ, але залишаються питання, які не мають відношення до самої війни, заробітку грошей, а є чисто соціальними питаннями відповіді на які немає на даний час. 


Коментар Gameinside: Як ми вже писали раніше у статті ми не підтримуємо чисто українськомовні трансляції. Скасовуючи російську мову Weplay б’є з пушки по горобцях, бо без зрозумілої трансляції залишається величезна аудиторія пострадянського простору, яка ніяк не причетна до війни, але банально не розуміє української мови.

Weplay цілком могли зробити дві трансляції — більш потужну українську та більш спрощену російську, використавши, наприклад для неї Слема, який зараз фактично позбувся роботи. До того ж така політика відштовхує від себе нормальних росіян, які такі дійсно існують, які борються з владою, та намагаються змінити свою країну. 

Щодо якості трансляції — видно, що коментатори ще мають мало досвіду коментування українською, але це прийде з часом, та й зараз компенсується харизмою талантів. Звісно не вистачає й крутої студії та креативу, до яких всі так звикли. 

Материалы по теме

У 2023 році кіберспорт League of Legends матиме найбільший бюджет за час існування гри

Riot Games збільшили бюджет League of Legends напередодні наступного року. В інтерв’ю Konbini 27 листопада генеральний директор Riot Ніколо Лоран повідомив, що виділені кошти на кіберспорт League of Legends у 2023 році зростуть.

Розчарування та захоплення. Результати Blast Premier Fall Final

Андрій Присяжний в авторській колонці ділиться враженнями від турніру Blast Premier Fall Final 2022.  Авторська колонка Андрія Присяжного, автора тг-каналу 16 раунд.  Instagram: @OfficialMr_Jury twitter: @OfficialMr_Jury Якщо ви також хочете розвивати українську спільноту та ділитися думками з широкою аудиторією, пишіть у телеграм @incybersport   За що мені подобаються турніри від данського турнірного оператора — це максимум

Інтерв’ю з cadiaN після перемоги Heroic на BLAST Premier Fall Final 2022

cadiaN провів багато років своєї кар’єри, як один з недооцінених гравців на професійній сцені. Йому часто дорікали за ексцентричну поведінку і в нього не вірили.  Гравцю довелося боротися за місце у вищому дивізіоні Counter-Strike, але після приєднання до Heroic він поступово заслужив повагу багатьох.

Heroic стали чемпіонами BLAST Premier Fall Final 2022. Результати та підсумки турніру в Копенгагені

Перемогою Heroic завершився BLAST Premier Fall Final 2022 у Копенгагені. На переповненому стадіоні Royal Arena Heroic та FaZe влаштували битву, гідну фіналу Мейджора, а фанати створили атмосферу не гірше ніж у Ріо.