Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

В процесі розвитку кіберспорту еволюційно спільноти формувалися навколо певних ігор, або дисциплін, проте з часом, коли ці спільноти зростали, певні організації та компанії почали створювати менші спільноти, що базувалися на спільних інтересах, місці роботи, віку, або життєвому досвіді. 

Таким чином з’явилися шкільні, студентські та бізнес ліги, спільноти всередині великих компаній, змагання серед пенсіонерів і навіть команди та змагання серед ветеранів військової служби.

Багато з цих спільнот мають чітку організацію і надають певні переваги для своїх учасників. Наприклад шкільні та студентські ліги є трампліном для молоді у великий кіберспорт, а в деяких країнах за досягнення на змаганнях учні та студенти можуть отримати можливість безплатного навчання.

Бізнес ліги та корпоративні турніри дають можливість дорослішій аудиторії гарно провести час, відчути емоції від змагання, знайти нових друзів серед колег та зміцнити старі зв’язки через ігри. 

Змагання пенсіонерів надають можливості не бути самотніми та відчувати себе потрібними людям літнього віку, але головним трендом, який може набути величезної популярності в Україні через війну, може стати кіберспорт серед ветеранів військової служби. Саме про останній і піде мова у цьому матеріалі. 

На фотографії команди ветеранів ЗСУ з Києва та Львова, яки зібрала Українська Професійна Кіберспортивна Асоціація (UPEA) в рамках Відповідальність Ліги. Фото зроблено в рамках шоу-матчу в київському клубі ASUS CyberZone

Ми розкажемо, як в США набирає силу ветеранський кіберспортивний рух і відразу кілька організацій займаються розвитком кіберспорту серед ветеранів та дійсних військовослужбовців армії США. Ці організації не тільки проводять змагання, а й більш широко допомагають ветеранам, створюючи форуми для спілкування однодумців, допомагаючи в пошуку роботи тощо. 

Одна з таких організацій, Regiment Gaming, каже, що її місія полягає в тому, щоб об’єднати ветеранів і членів дійсної військової служби Збройних сил США з особливою метою запобігання самогубствам ветеранів — серйозної та зростаючої проблеми в армії США.

«У мене було багато друзів, які звільнялися з армії до мене і розповідали, що вони почуваються розгубленими, боючись, що вони більше не підходять для мирного життя, і це мене дуже хвилювало», — каже Кріс Entxurage Ерл, співзасновник і генеральний директор Regiment Gaming.

Ерл вважав ігри та кіберспорт виходом з цієї проблеми. Згідно з дослідженням Департаменту у справах ветеранів, відеоігри та змагання у них можуть допомогти у відновленні від фізичних та емоційних травм.

Цифрова природа ігор також дозволяє ветеранам залишатися в тісному контакті з іншим світом під час служби, полегшуючи самотність, яка, за словами Ерла, переслідує багатьох під час адаптації до цивільного життя. 

Дослідження 2018 року яке було опубліковане в журналі Social Science & Medicine і базувалося на невеликій виборці ветеранів, що страждають від проблем з психічним здоров’ям, показало, що відеоігри можуть допомогти у подоланні таких проблем, як посттравматичний стресовий розлад та зловживання психотропними препаратами.

У дослідженні підкреслюється, що ігровий процес, у компанії чи змагаючись, може дозволити гравцям «втекти» від проблеми, а також може надати їм впевненості, зміцнити соціальні зв’язки, стимулювати особистісне зростання, покращити можливості працевлаштування та розвивати лідерські якості.

Деякі учасники сказали, що грали у відеоігри, щоб відволіктися від непереборних симптомів, серед яких були суїцидальні думки та вживання наркотиків чи алкоголю.

Створення організації Regiment Gaming у 2020 році стало способом Ерла допомогти не лише собі, але й тисячам інших ветеранів. За рік Regiment Gaming зросла до понад 1000 учасників, а ще через шість місяців, у липні 2021 року, кількість учасників досягла 6000 осіб.

Regiment Gaming пропонує безплатні кіберспортивні турніри з грошовими призами для відвідування ветеранами та військовослужбовцями, хоча призові й невеликі, але це додатковий стимул і підтримка.

Але окрім турнірів організація Ерла допомагає консультаціями у різних бюрократичних процесах у справах ветеранів, а також на своєму сервері в Discord публікує вакансії, завдяки яким кілька ветеранів отримали реальну роботу. 

Кіберспортивні турніри для військових

Буквально за кілька місяців до цього Regiment Gaming об’єдналася з організацією, що обслуговує ветеранів війни, The American Legion, щоб провести турнір із призовим фондом 6000 доларів по грі Call of Duty: Warzone.

У заході брали участь 24 професійні кіберспортсмени та інфлюенсери, які виступали в ролі капітанів команд, і до кожної з таких команд залучали двох ветеранів/військовослужбовців. Трансляція турніру зібрала десятки тисяч глядачів.

До травня 2022 року Regiment Gaming зросла до 13 000 учасників і продовжує рости, що є свідченням того, що цей напрямок цікавий і потрібний спільноті військовослужбовців та ветеранів.

Air Force Gaming (AFG) — це ще одна організація, яка прагне підтримувати військовослужбовців у змаганнях. Ця організація є філією Центру обслуговування повітряних сил ВПС США. В ній кажуть, що використовують кіберспорт як засіб для зміцнення психічного здоров’я своєї 25-тисячної спільноти.

Організація була заснована у 2019 році, коли Міністерство ВПС США страждало від найгіршого рівня самогубств за всю історію. Олівер Парсонс заснував організацію разом із Майком Салліваном після того, як його боротьба з важкою депресією та тривогою привела його до ігор та кіберспорту, як до механізму подолання власних проблем. Парсонс та Салліван заснували AFG у вільний від роботи час, ще коли працювали в армії.

У травні організація провела міжвійськовий чемпіонат з кіберспорту, Armed Forces Sports Championship, який вона назвала першою федеральною санкціонованою кіберспортивною подією в США. Чемпіонат відбувся під час FORCECON, дводенної виставки ігор та кіберспорту в Сан-Антоніо, штат Техас, на початку цього року. За словами Парсонса, ця подія згуртувала керівництво Міністерства оборони навколо переваг ігор і дала можливість на практиці показати чим вони займаються тим, хто не знайомий з кіберспортом. 

За словами Парсонса захід продемонстрував «доказ концепції», який може бути поширений і відтворений іншими військовими організаціями по всьому світу.

Працюючи над тією ж метою, Regiment Gaming зібрала понад 94 000 доларів США для різних військових некомерційних організацій і нещодавно оголосила про запуск Veteran Gaming League (VGL). 

Перший сезон VGL пройшов у популярній в США дисципліні Halo на лані у співпраці з The American Legion і Американським Червоним Хрестом. Подія відбулася на вихідних у День пам’яті (28 травня) у Каліфорнії, на ній було розіграно призовий фонд 10 000 доларів США для команд ветеранів і військовослужбовців. 

Оскільки кіберспорт привертає все ширшу увагу і стає дорослішим, з’являються нові спільноти, про які ми навіть не могли уявити раніше, коли кіберспорт був лише розвагою для дітей.

Кіберспортивні турніри та шоу-матчі, пов’язані з ветеранським кіберспортом, допомагають зробити армію ближчою до цивільних, демонструючи військовослужбовців, як реальних людей із цікавим досвідом, які спілкуються зі своїми друзями через ігри.

Для військовослужбовців кіберспорт є відмінним способом залишити позаду багато проблем, швидше адаптуватися до цивільного життя та підтримувати навіть на відстані тісні зв’язки з побратимами. 

Після закінчення війни в Україні, коли додому повернуться сотні тисяч ветеранів, для багатьох з них кіберспорт може стати тим інструментом, який допоможе швидше повернутися до повноцінного життя. 

Материалы по теме

Російським збірним та спортсменам заборонили виїжджати з Російської Федерації

Міністерство спорту РФ наказало призупинити тренувальні збори російських спортсменів за кордоном. Заборону ввели після початку в Росії часткової мобілізації.

Академія чемпіона мейджора Hobbit почала приймати росіян — це обурило українців

Легендарний казахстанський гравець Абай Hobbit Хасьонов потрапив у гучний скандал навколо академії свого імені. Академія займається навчанням молодих гравців грі у CS:GO.  На сторінці академії з’явилася інформація, що вона знову починає приймати росіян попри кровопролитну війну, яка продовжується в Україні.

VALORANT наздоганяє CS:GO? Порівняння статистик головних турнірів по двом тактичним шутерам

Завершився найголовніший турнір року з VALORANT і саме час оцінити, який шлях пройшов шутер від Riot Games за два роки та чи вдається йому зрівнятися з CS:GO, якому нещодавно виповнилося 10 років і який є послідовником CS 1.6, який теж мав десятирічну історію.

NAVI розмістили звернення Зеленського на своїй сторінці у VK. Її забанили наказом прокуратури РФ

Natus Vincere розмістили на своїй сторінці у VK звернення Президента України Володимира Зеленського до росіян, а також номери, за якими окупанти можуть подзвонити і здатися в полон. Через чотири години після розміщення звернення сторінку NAVI було заблоковано згідно з постановою прокуратури Російської Федерації.