Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Холдинг путінського олігарха Алішера Усманова VK представив концепт ігрового рушія, на якому російські розробники зможуть створювати власні ігри і не залежати від ліцензування західних популярних ігрових рушіїв, що робити дедалі складніше через міжнародні санкції пов’язані з війною в Україні.

Повідомляється, що розробка триватиме 3-5 років і холдинг Усманова інвестує в неї 1 мільярд доларів США. Для розробки вже зараз формується команда спеціалістів, а вихід бета-версії запланований на 2024 рік. 

Російський ігровий рушій планують зробити безплатним і універсальним, для портування ігор на всі відомі популярні платформи. Розробка підтримується владою РФ на вищому рівні. 

Нагадаємо, найвідоміший російський холдинг ESForce, до якого входять студія RuHUB, відомий кіберспортивний портал, серії турнірів Епіцентр і D2CL, а до недавнього часу також входила команда Virtus.pro, також входить у VK і належить путінському олігарху Алішеру Усманову. 

Ми часто чуємо про те, що кіберспорт поза політикою, хоча на справді створення ESForce від початку було частиною стратегії путінського режиму і важливою частиною пропагандистської машини, для створення впливу на аудиторію геймерів та кіберспортсменів. 

Читайте також: Ще два українські колаборанти пішли грати у клуб Алішера Усманова Virtus.pro 

Материалы по теме

Російський кіберспортивний спрут розкинув щупальця в Європі, а Україна не може нічого вдіяти

Росіяни продовжують експансію в Європу, намагаючись залишитися у світовому кіберспорті попри війну в Україні. Схоже, одіозний холдинг ESForce і російські олігархи, які за ним стоять, стали розумнішими і тепер не кладуть всі яйця в одну корзину.

Фехтувальницю Ольгу Харлан дискваліфікували з Чемпіонату Світу. Як це пов’язано з кіберспортом

Українську спортсменку та олімпійську чемпіонку с зняли з чемпіонату світу з фехтування в Мілані після відмови потиснути руку суперниці росіянці Ганні Смирновій, яка виступає під нейтральним прапором.

Помер Антон Sneg1 Черепенніков. Розповідаємо історію життя справжнього хрещеного батька так званого СНД-кіберспорту

Помер Антон Sneg1 Черепенніков – хрещений батько російського кіберспорту, який зміг зв’язати швидко зростаючий ринок геймінгу з грошима путінських олігархів і фактично вибудував так званий СНД-кіберспорт, основною метою якого було формування єдиного російськомовного простору та насадження наративів про “єдиний народ” і про “кіберспорт поза політикою”.

Алішер Усманов “продав” компанії EPICENTR та ESFORCE AGENCY за ціною люксової автівки

Звіт російської групи компаній VK повідомляє, що холдинг путінського олігарха Алішера Усманова продав не тільки клуб Virtus.pro, а інші компанії, які ще нещодавно входили до його складу.