Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Завершилися ігри у Групі D на ESL Pro League 16 і саме час проаналізувати, що саме відбувалося в групі. До вашої уваги персональна колонка, де автор аналізує події минулого тижня.

Авторська колонка Андрія Присяжного, автора тг-каналу 16 раунд. 
Instagram: @OfficialMr_Jury
twitter: @OfficialMr_Jury

Якщо ви також хочете розвивати українську спільноту та ділитися думками з широкою аудиторією, пишіть у телеграм @incybersport


Ну нарешті, чотири тижні групового етапу залишилися позаду і вже можна підвести проміжні результати шістнадцятого сезону. А щоб це зробити нам потрібно розібратися з останньою, тільки за чергою, купою представників різних клубів світу. Як завжди, почнемо з найменш цікавої п’ятірки. Обережно, на вас чекають сюрпризи. 

Movistar Riders.

Так, вам не помарилося, іспанці займають останнє місце як моєї ланки, так і групи D.

Один із фаворитів цих баталій виявився не готовим до боротьби не тільки з вершками, що опинилися тут, але й з відвертими аутсайдерами. Причин такому виступу я не знайшов та й у соціальних мережах команда тільки подякувала за підтримку, відмітивши складність виступів. Також пообіцяли фанатам, що працюватимуть аби досягти більшого.

І все б так завершилося, якби мені не пояснили, що називається “внутрішню кухню”, тут я дякую пану Івану “Johnta” Шевцову. Далі його коментар:

Коли команда грає гірше свого рівня кілька днів офіційних матчів — це означає, що графік був спланований дуже погано. Тут бувають різні фактори (буткемпи, перельоти і так далі). Дуже ймовірно, що до цього вони 3 дні поспіль тренувались. Гравці виснажуються, особливо, коли є офіційні зустрічі та треба додатково готуватись до них. Багато інформації під кожен ігровий день, яку потрібно пропрацьовувати, грати праки тощо.

Тому, на сьомий день активної гри, колектив виглядає на 15-20% від самої себе. Це важливе вміння для тренера — спланувати графік таким чином, аби правильно використати енергію своєї команди.

Наприклад, ми ще в FPX по Валоранту з аналітиком та Ангелом знали на який день робочого тижня ми граємо краще, а на який гірше. І ми це завжди враховували, коли планували тренувальний графік перед важливими матчами.

А іноді, коли можливості такої не було — давали гравцям відпочити навіть посеред турнірних днів. Без праків між третім та четвертим ігровими днями, наприклад.

Тому, роблю висновок, що на Мальті, для команди, зійшлися всі зірки, щоправда, не в тій комбінації. Саме через це ми отримали негативний марафон у виконанні колективу.

Першими були Liquid — тут цілих сорок два(!) раунди, але там і три карти були, майже повні. Проти бразильців було дуже близько, і все ж не достатньо, бо лише шістнадцять. Третіми були С9, тут не дуже густо — всього одинадцять. Згодом, сімнадцять вдалих розіграшів у суперечці проти EG. Останніми стали Eternal Fire, там було всього чотирнадцять раундів за дві карти.

Що стосується статистики, ось що ми маємо:

 • — Liquid. Martinez (+13), alex (+9) та DeathZz (+3).
 • — FURIA. Martinez (+5).
 • — C9. Всі в мінус.
 • — EG. alex (+4).
 • — EF. Всі в мінус.

Далеко не найкращий виступ колективу на міжнародній сцені, зважаючи на хороші місця перед перервою. А зараз навіть не знаю, де колектив з’явиться наступного разу і чи станеться це в цьому році.

Eternal Fire.

Ще одна команда, на котру я розраховував, але трошки менше ніж на парубків, про котрих писав до цього. 

В цілому, команда непогано трималася на старті та в кінці групи. Приємно спостерігати за грою, де виконавці витискають максимум, особливо проти Furia. Про перемогу мова не йшла, проте карту хлопці вибороли. Другими були С9, тут сподівань на перемогу не планувалося, та й не було з самого початку. 

Продовження не стало солодшим. При чому сталося це в момент, коли найменше того очікували. EG просто розтрощили турецьку галеру на тріски, віддавши останнім всього чотири раунди(!) на їхній же карті. Четвертого дня хлопці обіграли Liquid, що теж стало новиною, однак про це ми поговоримо окремо. Ну і недільний вечір — закатали Movistar Riders.

Статистично маємо наступну картину:

 • — FURIA. XANTARES (+8).
 • — C9. XANTARES (+22).
 • — EG. Всі в мінус.
 • — Liquid. woxis (+37), MAJ3R (+10).
 • — MR. Всі в плюс.

В цілому, виступ дуже пристойний. Не знаю, куди саме цілилася організація, та опинилися вони там, де їм прогнозували. Навіть перемога над іспанцями, яку вони здобули, не дозволила б їм вийти в наступну стадію. Точніше могла, але там надто багато умов мало зійтися.

EG.

Перше здивування в даному скупченні персонажів. Американці показали набагато кращу гру від тієї, що очікували від них ледь не всі на білому світі. Тут хлопці отримують плюсик до карми. Що все-таки продемонстрували Evil Geniuses?

Напевно, могли більше. Просто не пощастило канадсько-американському колективу з двома першими суперниками: С9 та Liquid. Як вже зрозумієте, перемог там не було. Хоча з Cloud9 команда трошки потягалася на вибраній ними (EG) карті, там вони пройшли відмітку у дванадцять раундів. На решті карт таким досягненням похвалитися не вийде. Після цього посипалися іспанці. Турки не витримали натиску (вище вже писав про власну карту, що вони програли). Evil Geniuses, при цьому, виглядали дуже круто. Видно, що при спуску на один рівень, колектив показує класну тактичну та індивідуальну гру. Та не про це зараз мова, а про бразильців. Так, Furia ще той суперник, хочеш не хочеш — доведеться підлаштовуватися під хаотичність цих вар’ятів. Того вечора їм це не вдалося.

Переходимо до статистики:

 • — Cloud9. Всі в мінус.
 • — Liquid. Всі в мінус.
 • — Eternal Fire. Всі в плюс.
 • — Movistar Riders. automatic (+24), Brehze (+12) та HexT (+5).
 • — FURIA. Всі в мінус.

Слухайте, на мою думку, це ну дуже крутий результат. Колектив, по грі, був кращим за тих, хто опинився “під ним”, це перше. Друге, вони були готові боротися за місце під сонцем та використали той факт, що до них не готуватимуться. Хто буде студіювати представників “великого сімейства”. І це не я так кажу про них, це самі гравці. Словом, ці парубки зробили все, що планували, може трошки більше.

Liquid.

Друге моє здивування, з дуже неприємним присмаком. Але я потрапив у свою пастку. Надто вже захопився тим, як розвивалася команда на останніх турнірах, де використовувала Марекса “YEKINDAR” Галінскіса як заміну. До речі, говорять, що скоро він може стати повноцінною частиною колективу. Гарні чутки, еге ж. Знову відірватися від теми.

Першого дня грали з іспанцями — смачнюча була гра, очікувань після неї було — в океані не помістити. Чим це завершилося ми вже знаємо, або знаходимося в процесі цього) EG також не стали перешкодою на дорозі до омріяної наступної стадії. Поки на сцену не вийшли бразильці, багатьох вони приземлили за цю стадію, Liquid були однією з тих команд.

А потім турки перейшли дорогу. EF переграли американців на власному виборі з близьким рахунком та скористалися цим на виборі противника, коли в тих не пішла гра в захисті. Як саме вони це зробили — поняття не маю, але факт залишається. Як і те, що у грі з Cloud9, колектив показав той рівень підготовки, який від них чекали протягом всього етапу. В якому стані перебуває команда — питання все ще відкрите, принаймні до вівторка. До цього я також дійду.

Статистика:

 • — MR. YEKINDAR (+12), EliGE (+14).
 • — EG. Всі в плюс.
 • — FURIA. NAF (+8).
 • — EF. NAF (+4).
 • — C9. YEKINDAR (+22), NAF (+8) та nitr0 (+2).

Якщо підвести риску під групою — то команда настільки рідка, наскільки цьому відповідає їхня назва. Якби не потуги Марекса в останній грі — теоретично, колектив міг не вийти до плей-офф. А так вони гратимуть одну восьму і робитимуть це точно не завдяки своєму снайперу. oSee проводить найгірший свій турнір аж з Мажору в Антверпені, а він був ще в травні. До того такий самий результат був на IEM Katowice, схоже Джошу не до снаги тягатися з кращими командами сцени. Бо, коли йде турнір рангом нижче, Ом видає більше 1.00 та робить це стабільно. Якщо не закопуватися глибоко — колективу є над чим працювати. І цієї роботи розміром з город у мого дідуся біля хати.

FURIA.

П’ятірня, котрій вдалося обламати роги ледь не всім своїм суперникам у групі. Якби вони були менш легковажними — можна було б не програти нікому. Але давайте по черзі.

Бразильці зустріли супротив від турецької делегації, вийшло дивно, бо вони одразу витиснули EF з їх карти, а потім програли свою, хоча могли цього не робити. Зате десайдер FURIA рознесли вщент. Іспанці чинили більше опору на виборі бразильського легіону, ніж на власній. Liquid влаштували гойдали, на яких не змогли всидіти, а от С9 приструнили бешкетників і вже бразильці більше опиралися на карті опонента, ніж на власній. 

Завершували FURIA робочою перемогою над EG, просто зіграли надійно. В плані рахунку так точно, по грі такого не скажеш, все-таки це бразильці)

Переходимо до статистики:

 • — EF. KRSERATO (+26), arT (+6).
 • — MR. drop (-1), решта в плюс.
 • — Liquid. drop (-2), решта в плюс.
 • — C9. KRSERATO (+1), решта в мінус.
 • — EG. KRSERATO (+27), saffee (+11) та yuurih (+5).

Час йде, а FURIA не змінюються. Стиль гри агресивний, бажання перестріляти, переграти, все з префіксом “пере-”. За цим цікаво спостерігати якийсь час, а потім це приїдається. Як на це дивляться професійні гравці — поняття не маю, але треба буде запитати. Що справді цікаво — чому ніхто.. Не так. Чому більшість не здатна напрацювати механіку протидії таким випадам? С9 єдині, кому вдалося переграти FURIA, не втративши жодної карти. Виходить, наразі рівень гри опустився настільки, що біжи-стріляй тактика на перемогу в більшості випадків.

Cloud9.

Не здивування, просто не знав чого чекати. Власне, як і більшість аналітиків та інфлюенсерів в даній дисципліні. А все чому — та тому, що С9 програли Тир 1,5 — 2 турнір німцям з BIG та провалилися на одному з головних чемпіонатів року — IEM Cologne. Через це вже десятого липня команда відправилася у відпустку. Тобто, два місяці їх майже ніхто не бачив, окрім тих, з ким вони тренувалися. Що отримуємо на виході?

Переїзд, себто переправу через першу перешкоду, який(-у) вони зробили з колективу EG. Канадсько-американський квінтет був у двох стадіях неготовності: звичайній на своїй карті, та абсолютній на виборі суперника. EF показали трошки більше — команда не посипалася ні там, ні там, але й перемогти ніде не зуміла. Про MR сказати можна хіба що це: одинадцять раундів за дві карти. Не кращий день був у іспанців. FURIA були близькими до того, аби взяти у хмаринок карту, навіть не свою, але програли. На відміну від Liquid, цим хлопакам вдалося переграти Cloud9 на двох картах, з величезними проблемами на виборі американського клубу, там додаткові були.

Показники гравців, при цьому, були наступні:

 • — EG. Всі в плюс.
 • — EF. Ax1le (-1), interz (-4).
 • — MR. nafany (-3).
 • — FURIA. HObbit (-2).
 • — Liquid. Ax1le (+3), interz (+4).

Всупереч моїм сподіванням, колектив вийшов з перерви у доволі непоганій формі, якщо це можна так назвати. Все ще вважаю, що сцена просіла, як в плані виконавців, так і в тактичному; хоча інколи на очі потрапляють цікаві рішення тих чи інших завдань на карті. На фоні решти групи — колектив, однозначно, найсильніший представник. Окрім матчу проти Liquid, жоден гравець сильно не випадав, що є дуже крутим показником.

Переходимо на новий рівень. Майже одразу, на англомовній трансляції, було проведено жеребкування стадії плей-офф. Ось що отримали на виході:

В першому колі між собою зіграють:

Faze Clan vs Complexity. На папері — це відкрита дорога для “клану” аж до півфіналу, через Cloud9. Принаймні так вважають аналітики на турнірі, я не впевнений в цьому. Faze Clan не показали нічого, з чим можна заїхати так далеко.

Fnatic vs Liquid. Ось цей матч я гляну із задоволенням! Британці дуже класно виглядали в групі, цікаво буде подивитися на бійку з Liquid, які, здається, почали прокидатися. А потім ще й десерт — MOUZ, смакота!

Heroic vs NAVI. Це вже можна вважати міжнародним дербі. Ці матчі завжди оголюють нерви обох колективів. Максимально важка гра для обох команд. Зверніть увагу, далі ще G2 — просто гілка смерті якась.

FURIA vs Outsiders. Я навіть поліз подивитися історію протистояння, аби написати наступне — шансів проти бразильців у них не багато, як і в матчах до цього. За цей рік вони зустрічалися чотири рази, FURIA програла тільки 1 матч в лютому, далі одні перемоги (їх три якщо раптом цікаво). Якби там не було, цій парі пощастило найменше. Чому? Та тому, що повернувся Матьє Ербо, ZywOo показує нереальний рівень гри! Саме він очолює таблицю кращих виконавців на турнірі:

На цьому буду завершувати. Часу на відпочинок та підготовку залишилося зовсім небагато, адже матчі стартують вже завтра!

Очікувань дуже багато, подивимося чи збудуться вони)

Забіжу трошки на перед та скажу, що майже одразу по завершенню цього турніру стартують RMR-и, які відкривають “Road to Rio”. Тому запасаємося силами, смаколиками та часом, бо цей марафон триватиме аж до кінця листопада. Фіналом якого стануть осінні фінали Blast Premier.

А завершиться сезон в середині грудня в ОАЕ, світовим фіналом від тих же Blast Premier. А за два тижні до того, там завершуватиметься сезон Формули 1, але це зовсім інша історія!)

На цьому завершуватиму. Бажаю вам вдалого дня та завершення місяця!) Побачимося у наступних матеріалах!)

P.S. Пам’ятаємо головне: Все буде Україна!

P.S.S. (Майже) всі зображення та статистика матчів була взята з платформи hltv.org

Читайте також огляд матчів групи C.

Материалы по теме

У 2023 році кіберспорт League of Legends матиме найбільший бюджет за час існування гри

Riot Games збільшили бюджет League of Legends напередодні наступного року. В інтерв’ю Konbini 27 листопада генеральний директор Riot Ніколо Лоран повідомив, що виділені кошти на кіберспорт League of Legends у 2023 році зростуть.

Розчарування та захоплення. Результати Blast Premier Fall Final

Андрій Присяжний в авторській колонці ділиться враженнями від турніру Blast Premier Fall Final 2022.  Авторська колонка Андрія Присяжного, автора тг-каналу 16 раунд.  Instagram: @OfficialMr_Jury twitter: @OfficialMr_Jury Якщо ви також хочете розвивати українську спільноту та ділитися думками з широкою аудиторією, пишіть у телеграм @incybersport   За що мені подобаються турніри від данського турнірного оператора — це максимум

Інтерв’ю з cadiaN після перемоги Heroic на BLAST Premier Fall Final 2022

cadiaN провів багато років своєї кар’єри, як один з недооцінених гравців на професійній сцені. Йому часто дорікали за ексцентричну поведінку і в нього не вірили.  Гравцю довелося боротися за місце у вищому дивізіоні Counter-Strike, але після приєднання до Heroic він поступово заслужив повагу багатьох.

Heroic стали чемпіонами BLAST Premier Fall Final 2022. Результати та підсумки турніру в Копенгагені

Перемогою Heroic завершився BLAST Premier Fall Final 2022 у Копенгагені. На переповненому стадіоні Royal Arena Heroic та FaZe влаштували битву, гідну фіналу Мейджора, а фанати створили атмосферу не гірше ніж у Ріо.