Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Завершилися ігри у Групі С на ESL Pro League 16 і саме час проаналізувати, що саме відбувалося в групі. До вашої уваги персональна колонка, де автор аналізує події минулого тижня.

Авторська колонка Андрія Присяжного, автора тг-каналу 16 раунд. 
Instagram: @OfficialMr_Jury
twitter: @OfficialMr_Jury

Якщо ви також хочете розвивати українську спільноту та ділитися думками з широкою аудиторією, пишіть у телеграм @incybersport


 

Вже третій тиждень поспіль йдуть баталії між колективами зі всього світу за можливість стати на крок ближче до наступної стадії чемпіонату. Вже потім до омріяного звання переможця та майже $200 000 за перше місце.

Для декого це ще й можливість отримати трошки золота, в дуже непоганому еквіваленті, але вони своє відіграли та зробили не надто впевнено. Щось я відійшов від теми, повертаємося на землю. Отже, острів неподалік Італії, дні з сімнадцятого по двадцять перший — поїхали!

Команда оманливого ефекту

Зайдемо з далеку, ще до старту групи нікому не було зрозуміло, що зможуть показати французи проти своїх візаві. Максимум, що я прогнозував у попередньому матеріалі — перемога над однією/ двома командами. Так сталося, однак це геть не вся історія.

Починалася вона з того, що HEET відверто провалилися у відкритті групи, давши нам хибні враження не тільки від власної форми, але й від форми суперника. Про ENCE трошки пізніше. Глибшою яма стала у грі проти американців, Complexity програли французам на три раунди більше ніж ENCE.

Але HEET не єдина команда, котру штормило у цих змаганнях. Знайомтеся — Astralis. Скандинави поступилися на виборі супротивника, хоч вигравали першу половину з хорошим рахунком, виграли свою карту, однак не використали різницю на вирішальному de_nuke. До речі, він ще зіграє свою роль пізніше.

А далі все було не так погано, як виглядає у графі результатів. Як в матчі проти Heroic, так у грі супроти MOUZ колектив не забивався в кут. В обох випадках забирав свою карту, проте не міг показати більшого ні на виборі суперника, ні на нейтральному полі.

А що там по статистиці, запитаєте ви. Відповідаю:

 • — ENCE. Суцільний “мінус”;
 • — Complexity. afro (+4), Ex3rcice (+3);
 • — Astralis. afro (+13), bodyy (+11);
 • — Heroic. Суцільний “мінус”;
 • — MOUZ. Ex3rcice (+16).

В цілому не так погано, як думав до старту групи. Однак далеко не колектив найвищого ґатунку.

Ось вона. П’ятірка, що котилася з гори на дуже високій швидкості

Річ у тім, що ENCE закинули планку максимально високо, коли обіграли HEET. Але я сам писав, що французи тут швидше як фонова музика. Так, але навіть з урахуванням цього, колектив швидше грався з опонентом, ніж грав проти нього. Що не могло не отримати відгук від всесвіту.

Наступні чотири дні, колектив буде робити все, щоб переконати нас у хибності наших прогнозів. Колектив програвав усім, припускаю, що якби матч проти HEET був в кінці етапу, його вони також би програли. Тепер G2 не єдині, хто закінчив стадію з рахунками 2 — 0, правда є один нюанс.

Статистика:

 • — HEET. Суцільний “плюс”;
 • — Heroic. Суцільний “мінус”;
 • — MOUZ. Суцільний “мінус”;
 • — Astralis. dycha (+4), SunPayus (+2);
 • — Complexity. SunPayus (+8).

Найгірше те, що команда мені подобається. Персонажі в ній класні для роботи на публіку і так далі. Але з грою треба щось робити. В них є два тижні до RMR, а там на них чекатимуть… HEET))) І я не жартую)

Увага! Штормове попередження!

Ну не клеїться у них, як ти не крути цю скандинавську головоломку. А що може бути ще гірше в такій ситуації — правильно, програти матч одному з аутсайдерів, на той момент, групи. При тому, що Complexity були дуже поруч від поразки на додаткових, але зуміли перевернути данців на третій карті.

І тут колектив роздає ляпаси колишнім академікам з MOUZ, ледь не без шансів на виборі суперника та ледь не до третьої карти на власному. Ох вже цей de_nuke.

А потім на тобі, поразка від кого ви думаєте — правильно, HEET. Французи пролізли в шпарину на власній карті та вибороли перемогу. Данський колектив переміг на власній карті, зробивши це з позиції сили. Та кому це важливо, коли є de_nuke, ще один. І саме Astralis зводили до нього.

Перемогу над ENCE розглядати не будемо. Там ні на що дивитися, зазначу тільки, що тут європейський мікс взяв понад десять раундів на обох картах.

Ось вона — вишенька на торті — дербі на скандинавський мотив. Історія протистояння цих клубів довжелезна, історія протистояння персоналій в цих клубах жорстока та запекла. Що ми й побачили вчора ввечері. cadiaN почав кричати на підопічних ледь не з перших раундів. Чи намагався їх зарядити, чи журив за щось не знаю, проте зустріч вийшла дуже насиченою:

— програні додаткові на власному виборі для Heroic
— програна домашня локація для Astralis
— та чортів de_nuke, вже в котре прошиває долю однієї зі скандинавських команд.

Astralis могли повернутися у гру, звести все до ще одних овертаймів. Але розфокусуйся на мить та можеш збирати валізи, як і сталося.

Статистичні гойдалки за версією Astralis:

 • — Complexity. Xyp9x (-5);
 • — MOUZ. Xyp9x (0);
 • — HEET. Xyp9x (-1), k0nfig (-4), gla1ve (-26)!!!;
 • — ENCE. Xyp9x (-4), gla1ve (0);
 • — Heroic. Farlig (-8), Xyp9x (-12), gla1ve (-15).

Не працюють перестановки у данському клубі, якби вони не тасували колоду. Так, є неймовірні виконавці з шаленою стрільбою, які ще не просіли, до слова. Однак на цьому далеко не поїдеш, потрібні зміни. Про що також ходить, напевно, аж надто багато розмов.

Прохідний пішак стає ферзем

Давайте відверто, хто з вас ставив на те, що американці вийдуть в наступну стадію, коли дивився на посів груп? Якщо серед вас такі присутні — ви або геній або ненормальний) Але як там казав Джек Горобець?)

Суть ось у чому: Complexity отримали шанс відкусити більше, ніж здатні з’їсти за наступні пів року і не проґавили його. Спочатку приструнили Astralis, потім пощастило з розкладом — вийшли на французів, після чого стали лідером(!) групи С та пробули ним майже добу, бо паралельно посипалися фаворити.

А далі справа техніки — дві перемоги є — треба здобути ще одну з трьох і тут почалися проблеми, адже далі Heroic та MOUZ. І якщо з першими потягатися тільки за перші сторони карт, то з других можна було закривати, складися все трішки інакше.

Ці дві поразки сформували ціль — перемогти за всяку ціну команду ENCE і вони впоралися! Тепер їм була потрібна перемога Heroic над Astralis, яка, як ми знаємо, також сталася. Бам-бам і в дамках!

По статистиці:

 • — Astralis. В плюсі тільки Grim (+8);
 • — HEET. В мінусі тільки JT (-12);
 • — Heroic. Суцільний мінус;
 • — MOUZ. В плюсі Grim та hallzerk, по (+3);
 • — ENCE. В мінусі FaNg (-2) та JT (-11).

Мені по трошки починає подобатися, як грає ця команда. Місцями вони роблять багато дивних речей, проте кого це хвилює, якщо є результат. Ми ще не знаємо команд з останньої групи, але вже зараз в списку їх можливих опонентів Fnatic та Faze Clan. Ой не солодко їм буде в плей-офф.

Команда, що виконала основне завдання

Не скажу, що після останньої зміни в складі, Heroic почали грати в рази краще — швидше навпаки. Прекрасним прикладом став матч-відкриття проти MOUZ, колектив боровся за карту суперника та програв власну майже без бою.

Далі були перемоги — факт, але проти кого? ENCE, котрі виявилися нічого не вартими? Чи Complexity, які все ж нестабільні? Команди, що мають хоча б якусь структурність у грі, боротьбу данцям нав’язали. І якщо у HEET шансів перемогти було не так багато, то Astralis могли це зробити, але їх ми вже розібрали.

Але це не важливо, коли ти переміг головного опонента. А що не випустив його з групи — це бонус!)

Показники гравців у матчах.

 • — MOUZ. stavn вийшов в “нуль”, решта — мерзнуть;
 • — ENCE. Тепер тільки stavn в мінусі, (-1);
 • — Complexity. Плюсова температура для всіх;
 • — HEET. Та сама історія, що з американцями;
 • — Astralis. jabbi не пощастило (-7), решта в плюсі.

Не знаю, як там організація, та команда переживає далеко не найкращі свої часи. Зараз це швидше колектив рангу 1,5, бо до “грандів” їм ще далеченько. З рештою побадатися вони можуть.

Академіки вийшли на новий рівень

Не певен, як саме це працює, однак кілька виграних сезонів ліги WePlay Esports залишили у пам’яті молодих пристойний слід, адже й тут вони пройшли в наступний етап. Зробили це достатньо просто.

Впевнені перемоги над Heroic та ENCE дозволили себе почувати впевнено у завершальних матчах, а от як між цими командами вони примудрилися програти Astralis я досі не розумію. Можливо надто розслабилися після перемоги над першими данцями.

Хай там як, завершення простим не вийшло. Що Complexity, що HEET просто так віддавати перемоги не хотіли та пручалися настільки довго, як це було можливо. Але, врешті-решт, здавалися під натиском противника.

Статистичні дані:

 • — Heroic. Мінусовий dexter (-8);
 • — Astralis. Позитивний тільки JDC (+4);
 • — ENCE. Знову dexter (-4);
 • — Complexity. Компанію dexter (-8) склав xertioN (-15);
 • — HEET. Знову dexter (-10);

Найменш очікуване перше місце з усього списку учасників. Але чому б і ні, хлопці виконали свою роботу майже на всі 100. Так я буду кидатися в них поразкою від Astralis ще якийсь час, що не заперечує їх сили. Подивимося, що вони покажуть далі.

З цікавої статистики по групі тільки те, що MOUZ та Heroic увірвалися в список кращих команд турніру. При чому данці набагато вище за переможців їх групи, хоч карт було зіграно рівну кількість.

Вже завтра стартує остання група ESL Pro League Season 16.

Пропоную пробігтися по останніх шести командах турніру. Почну з персонального фаворита — Liquid. Американці прогресують з хорошою швидкістю і всі ми прекрасно знаємо чому — причина — це Марекс Галінскіс. Гравці “коней” вже не одноразово говорили про те, що YEKINDAR дозволив їм робити по карті більше, ніж було раніше. А тепер у них ще й часу підготуватися було достатньо.

С9 для мене не претендент на перше місце, швидше буферна зона, в якій вони боротимуться з іспанцями та бразильцями за вихід з групи. Хочеться аби турки щось комусь показали! Колектив колоритний, без прив’язки до національності.

А от в кого не вірю зовсім — EG. Всі останні дії організації в напрямку CSGO дивні до неможливості та, суб’єктивно, не матимуть жодного вихлопу. Що стосується гри — то пару карт вони взяти можуть, про перемогу в матчі — не більше однієї і то не факт.

На цьому буду завершувати. Бажаю вам вдалого дня! Все буде Україна!

P.S. Зображення та статистика матчів була взята з платформи hltv.org

Читайте також огляд матчів групи В.

Материалы по теме

Токсична поведінка s1mple викликала обурення на Reddit. Добірка найбільш популярних коментарів

На Reddit завірусився пост, автор якого звинувачує s1mple та NAVI у невиправданій токсичності стосовно sdy. Дописувача підтримали у чисельних коментарях. Люди вважають, що жоден гравець не зміг би витримати того тиску з боку зірки команди та самого клубу, що коїться у бік Віктора Оруджева.

NAVI вилетіли з BLAST — огляд поточних результатів турніру в Копенгагені

Український кіберспортивний клуб Natus Vincere вилетів з BLAST Premier: Fall Finals 2022, спромігшись виграти тільки один матч з трьох зіграних.

NAVI підтвердили, що гравець NAVI Junior буде грати за команду на BLAST Premier World Final 2022

В NAVI офіційно підтвердили, що будуть використовувати шостого гравця на BLAST Premier World Final 2022, якій відбудеться в грудні в Абу-Дабі.

s1mple провів прес-конференцію перед BLAST. Публікуємо відповіді на всі питання

Олександр s1mple Костилєв відвідав прес-конференцію перед осіннім BLAST і відповів на чисельні питання журналістів. Нижче переклад майже всіх відповідей на питання, які задали зірці NAVI.