Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

На IEM Katowice 2023 відбувся великий турнір з Starcraft II, в якому брало участь 36 найкращих гравців світу. Майстри стратегій в реальному часі змагалися за призовий фонд у розмірі 500 тисяч доларів США і кубок престижного щорічного турніру.

Хоча найбільше гравців традиційно представляло Південну Корею, головний трофей турніру несподівано виборов гравець з Китаю з нікнеймом Oliveira, заробивши понад 150 тисяч доларів США. Цікаво, що це не просто найвище досягнення 22 гравця за його восьмирічну кар’єру, раніше китаєць жодного разу не вигравав суму більш як 10 тисяч доларів США. 

Oliveira ледь вийшов у Play-off з групової стадії, проте надалі здолав двох сильних європейців і переміг двох легендарних корейців, причому у фіналі здолав з рахунком 4-1 корейського гуру Maru. Обидва фіналісти грали расою теранів, тож фінал був максимально чесний через дзеркальний матчап. 

До вісімки найкращих окрім Oliveira потрапило 5 корейських гравців, а також два найсильніших європейця Serral та Reynor, які посіли 5-8 місця. 

Не дивлячись на величезний призовий фонд слід констатувати, що кіберспорт у Starcraft II фактично мертвий. Преміальний турнір за участі усього світового топу гравців на піку зібрав лише 35 тисяч глядачів. Роком раніше за іграми одночасно слідкувало понад 50 тисяч уболівальників, а у 2021 році ця цифра становила 87 тисяч.

Загальна кількість переглядів турніру у 2023 році в порівнянні з 2021 впала у 4,3 рази, а кількість годин переглядів впала у 4 рази. Є опасіння, що цей рік стане останнім для Starcraft II у Катовіце через втрату інтересу до гри зі сторони публіки.

Читайте також: Україна планує бойкотувати Олімпіаду в Парижі, якщо на неї допустять росіян навіть під нейтральним прапором. В кіберспорті українці і росіяни

Материалы по теме

Vitality підписали потужний склад зі Starcraft II. Причини такого дивного рішення

0

Європейська кіберспортивна організація Team Vitality завдяки стратегічному партнерству з південнокорейською командою ONSYDE відкрила склад зі StarCraft II.

NAVI повертаються в дисципліну Starcraft II через 10 років після виходу з неї

NAVI несподівано вирішили повернутися у давно забуту в Україні дисципліну Starcraft II. Український клуб оголосив про підписання Петра Spirit Валукевича, який грає за расу теранів.

Reynor став переможцем мегатурніру зі Starcraft II в рамках фестивалю Gamers8 у Саудівській Аравії

0

Перемогою італійського зерга Reynor завершився великий турнір зі Starcraft II в рамках фестивалю Gamers8 в Саудівській Аравії.

Відеоблог IEM Katowice 2023 від хлопця, який створив скандал навколо G2 та українського прапора

0

Український блогер, який здійняв резонансний скандал щодо українського прапора та G2, виклав відео зі своїми пригодами і детальним описом ситуації з IEM Katowice 2023.