Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

На початку війни NAVI на весь світ пообіцяли, що вирішать проблему росіян у складі клубу максимум відразу після Мейджору в Антверпені. Звісно, це було ще до багатотисячних втрат, до захоплення великих територій України, та до трагедії Бучі й Маріуполя, коли війна ще не сприймалася настільки трагічно, як зараз.

Марно тисячі втрачених життів закликали до керівництва української організації припинити співпрацю з росіянами негайно, команда продовжувала мовчати та заробляти гроші, а всі продовжували чекати закінчення Мейджора.

Російські війська скоїли страшні злочини в Бучі. Було вбито сотні цивільних. Після цього Українська делегація зупинила перемовини щодо миру з Росією. 

Але обіцянку було дано публічно в міжнародній пресі, тому найближчим часом NAVI будуть змушені зробити хоча б якісь кроки для розв’язання питання колаборації з росіянами під час війни.  Відсидітися не вийде.

В нас немає жодних інсайдів, але ми взяли на себе сміливість проаналізувати можливі сценарії розвитку подій найближчим часом.

№1 NAVI патріоти України

За цим сценарієм NAVI повністю зрікаються всіх російських гравців, концентруються на гравцях з України, країн Прибалтики та Європи. Максимум в команді може залишитися кілька росіян в різних складах, причому росіяни мають жити не в Росії, сплачувати податки не в Росії, публічно допомагати українцям, та мати чітку публічну позицію щодо Путіна та війни Росії проти України. 

Ймовірність: На наш погляд ймовірність такого сценарію вкрай низька. Так, в NAVI працює багато українців та справжніх патріотів, але стратегічні рішення приймають не вони. 

Негативні наслідки: Команду чекає потужний відкат на роки назад. Вона втратить більшість зоряних складів, буде змушена витратити чимало грошей на купівлю нових гравців. Може втратити частину спонсорів. Майже повністю втратить лояльність російської аудиторії.

Позитивні наслідки: Команда поверне собі репутацію в очах українського суспільства та зміцнить імідж у міжнародних партнерів. Почне вкладати в розвиток українського кіберспорту, почне розвивати академії та підтримувати більше талановитих гравців. З часом команда стане сильнішою і повернеться ще більш потужною та справді українською і європейською командою. 

Додаткові ризики: З команди може піти головна зірка Олександр s1mple Костилєв, який не захоче починати все з початку, а обере простіший шлях виступати за іноземний клуб, або піти разом з росіянами на «вільні хліба», щоб зберегти зірковий склад. У цьому випадку від NAVI може піти левова частка партнерів, яких у чорно-жовтих тримає саме s1mple.

№2 NAVI проти України

За цим сценарієм у команді нічого не змінюється. Максимум вболівальникам кинуть кістку про переїзд російських гравців до Берліну, хоча насправді вони отримують зарплатню та призові через офшори, а їх сім’ї так і залишаються в Росії, переїжджаючи тільки на папері. В Росії вони витрачають гроші, які йдуть на вбивство українців.

Гравці одноразово випускають заяви якогось розмитого значення про те, що «війна це завжди погано і на планеті має бути мир». От тільки в заявах вони ніде не кажуть, хто винен у війні та не пояснять, як треба досягти миру (можливо через капітуляцію України перед Путіним?)

На Мейджорі в Антверпені, що завершився 22 травня, українські та російські гравці NAVI показували максимальну єдність не дивлячись на війну і на те, що на формі російських гравців команда навіть не прибрала російські прапори. Водночас в себе в інстаграмі NAVI зафотошопили триколори, щоб не привертати зайвої уваги.

Ймовірність: Умовно можливий сценарій, але ймовірність його на наш погляд не велика через те, що такий сценарій найсильніше б’є по іміджу команди та створює багато загроз. 

Негативні наслідки: Команда з часом остаточно втратить аудиторію українських уболівальників. Навіть ті, до кого ще не дійшло, зрозуміють, що NAVI займають патріотичну позицію, але не до України, а до заробляння грошей. Без українських уболівальників команда втратить свою українськість та втратить сенс підтримувати зв’язки з Україною.

Позитивні наслідки: їх немає. Жоден позитив не може слугувати виправданням зраді своєї батьківщини.

Додаткові ризики: В разі ще більшої ескалації війни, можливе посилення санкцій щодо росіян на турнірах. Заборона виступу росіян на глобальних турнірах автоматично робить NAVI недієздатною організацією через домінування росіян у складах клубу. Окрім цього при такому сценарії проти NAVI може об’єднатися суспільство, ЗМІ, блогери та інші лідери думок, які поки пробачали NAVI, бо чекали закінчення Мейджора. 

№3 Сидячи на двох стільцях

За цим сценарієм NAVI звільняють Бумича та Електроніка, або одного з гравців. Цим відволікаючи маневром навколо флагманського складу клубу, чорно-жовті формують димову завісу прикриття навколо інших 17 росіян в інших складах клубу.

Клуб переносить (офіційно відкриває додатково) офіс до Берліну. Навкруги команда транслює думку, що всі росіяни тепер переїхали до Берліну і проблему вирішено. 

Можливо гра у фіналі Мейджора в Антверпені стала останньою для Бумича у складі NAVI, принаймні про це мріє більшість українських уболівальників.

Ймовірність: Дуже висока. Вже стало очевидним, що NAVI не зацікавлені звільняти росіян з команди, навпаки вони навіть брали нових після початку війни. Єдина зацікавленість NAVI — це зробити так, щоб від них відчепилися. Такий сценарій для народжених перемагати є одним з найкращих, щоб спробувати вийти сухими з води. 

Позитивні наслідки: Команда майже не втратить свої позиції на глобальному ринку, що сподобається любителям «кіберспорт поза політикою» та «ми братські народи», а також тим сліпим уболівальникам NAVI, які ще не подорослішали настільки, щоб вміти правильно розставляти пріоритети під час війни. NAVI збережуть роботу працівникам, збережуть видимість проукраїнської позиції в очах частини уболівальників як в Росії, так і в Україні.

Негативні наслідки: Наві створять уповільнену бомбу, яка згодом вибухне і призведе до нищівних наслідків для команди, працівників клубу та його власника. Бренд NAVI може бути повністю зруйнованим не тільки в Україні, а й у світі. Особливо це ймовірно при загостренні війни в разі, якщо ворог окупує велику частину країни, а суспільство поляризується настільки, що навіть найбільш толерантні люди будуть вважати кожного росіянина фашистом. 

Додаткові ризики: Історія про колаборацію з росіянами рано чи пізно знайде вихід у масові українські, а потім і світові ЗМІ. Це зруйнує імідж команди, від неї підуть партнери, а бренд NAVI втратить свою цінність, яка напрацьовувалася десятиліттями. 

Що обрати?

Тож що обрати NAVI? Зберегти робочі місця стафу та доходи команди, зберегти спонсорів та гравців й мучитися від постійних нападок та зневаги українського суспільства, чекати, як на тебе впаде домоклов меч, чи зайняти нарешті дійсно патріотичну позицію, втратити напрацювання багатьох років, закатати рукави та зайнятися побудовою сильної команди без залежності від Росії? 

Сподіваємося, вже дуже скоро ми дізнаємося, куди схилиться чаша терезів. 


Читайте також статтю про те, як від NAVI вперше в історії через політику відвернулося багато як українських, так і російських уболівальників.

Материалы по теме

Після перемоги на великому турнірі Woro2k звернувся до уболівальників та нагадав про війну, що триває в Україні

Тріумфатор REPUBLEAGUE Season 3 українець Woro2k звернувся у твітері до своїх уболівальників після перемоги в турнірі. Гравець нагадав про те, що росіяни продовжують вбивати українців і війна в країні все ще триває.

BLAST анонсували фінал сезону на острові Яс в Абу-Дабі. Вісім команд розіграють 1 мільйон доларів США

Вісім найкращих команд світу з Counter-Strike зустрінуться в Абу-Дабі в грудні на найбільшій події року BLAST Premier. Щорічний турнір, що проводиться в партнерстві з ADGaming, відбудеться на Etihad Arena на острові Яс перед живою аудиторією. Цього року турнір пройде з 14 по 18 грудня.

Сходження нової зірки! Українець привів свою команду до перемоги над Fnatic у фіналі за 75 тисяч доларів

В Україні тепер вже офіційно з’явилася нова зірка CS:GO. Якщо раніше навколо Woro2k лише точилися розмови та розглядалися перспективи, сьогодні він на ділі довів, що може стати в один рядок з найкращими гравцями світу.

Відразу три українські команди з CS:GO вийшли у Play-off турніру Esport Tour 2022 Series 2

0

Відразу три українські команди пройшли у Play-off турніру Esport Tour 2022 Series 2. EC Kyiv, B8 та Iron Branch вийшли зі своїх груп у ТОР-8 міжнародного турніру з призовим фондом  5 тисяч доларів США.