Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти
 
Valve випустили цікавий блог в якому розповіли про еволюцію звукоізоляційних кабінок, що використовуються на The International. Виявляється, розробники гри наступили на всі граблі, які тільки можливо, а фінальна версія кабінок коштувала сотні тисяч доларів. Пропонуємо вашій увазі повний переклад цікавого матеріалу. 
 

 
Ласкаво просимо знову до Between the Lanes, блог, де ми дозволяємо членам нашої команди розробників розповісти про деякі виклики, виправлення помилок і випадкові щасливі випадки, з якими ми стикаємося, працюючи над такою унікальною грою, як Dota, і такою унікальною подією, як The International.

The International — це неймовірно масштабна подія, за якою спостерігають мільйони людей у ​​всьому світі. Легко забути, що перший в історії TI був скромним, чесно кажучи, досить маленьким турніром, який проходив на Gamescom 2011 у Кельні, Німеччина, і відбувся на виставковому стенді. На честь скромних витоків TI ми вирішили присвятити цю частину Between the Lanes часто забутій, рідко відомій (і іноді дуже погано провітрюваній) частині обладнання, яка була з нами з самого початку та до сьогодні (крім минулого року) –  звукоізоляційній кабіні.

З TI1 ми знали, що нам потрібні кабіни з достатньою ізоляцією, щоб гравці не почули нічого від натовпу чи трансляції, що дало б їм несправедливу перевагу під час матчу. Тоді це була єдина вимога до звукоізоляційних кабін: вони мали бути звуконепроникними. І тому, що перший TI був маленьким, звуку було мало і там це не було проблемою. Але ті перші кабінки виконували одну функцію: ніхто з професіоналів не міг нічого почути. Звичайно, ці кабінки були нікчемними в усіх інших моментах, а це означало, що до моменту, коли почнеться новий TI, нам потрібно їх сильно вдосконалити.

Перший TI був для нас неоціненним в плані отримання досвіду. Столи, за якими грали профі, виявилися занадто вузькими та високими. Тож гравцям доводилося сидіти на табуретах, звисаючи ліктями з краю столу, що, як виявилося, є найгіршим способом гри в DOTA. У нас також були ці величезні ПК, які нам позичила Nvidia, і ми розмістили їх у ряді шаф під гравцями. Ці шафи, як виявилося, були не вентильовані. Комп’ютери Nvidia працювали без вентиляції сім днів поспіль. У тих шафах було так жарко, що коли відкривалися двері, відчувався запах ізоляції, що плавиться. Дивно, але компи не припиняли працювати весь тиждень. (Цілком можливо, що єдиною причиною, чому вони не перегрілися, було те, що один із гравців випадково пролив крижану воду на шафи).

Тож тепер у нас з’явилася ще одна вимога до кабінок для наступних TI: кондиціонування. Виявилося, що п’ять комп’ютерів, п’ять моніторів, п’ять людей і різне освітлювальне обладнання, що знаходяться в закритій не вентильованій коробці, генерують БАГАТО тепла. Завдання  зменшити це тепло було важливим та нетривіальним.

Ще одна проблема, про яку ми і подумати не могли – це відбиття моніторів на склі – рефлексія. Наші оригінальні кабінки являли собою прямокутні стручки, які стикалися один з одним лицем до лиця. Скляні поверхні були рівними спереду та ззаду. Отже, коли гравці сиділи на ігровому місці їхні екрани відбивалися від скла позаду них, і суперники прямо навпроти могли досить чітко бачити відображення екрана. Ми дуже швидко виявили і розв’язали цю проблему. Нашим високотехнологічним рішенням стало приклеїти купу футболок TI до скла між гравцями, щоб заблокувати відблиски.

Переходячи до наступного десятиліття TI ми відмовилися від рішення використовувати футболки і вирішили проблему з дизайном і розташуванням кабін.

На той час коли TI5 з’явився без удаваної скромності можна сказати, що ми досить добре оволоділи основами. Звукоізоляція – перевірили. Краще освітлення – перевірили. Вентиляція – перевірили. Рожевий шум в будці – перевірили. Вирішення близько дюжини негайних проблем, які постійно виникали під час перших кількох TI, означало, що ми нарешті могли припинити гасіння пожеж і зосередитися на покращенні кабінок. Нарешті настав час вирішити давню проблему, бо збирати кабіни було величезною проблемою. Щоб зібрати кабіни TI2-4, було потрібно дуже багато часу. Вони були безбожно важкими і громіздкими. Для встановлення даху використовувався невеликий кран, а збірка займала 12-15 годин.

TI2

TI3

TI4

Для такого великого заходу, як TI, де задіяно багато обладнання це є проблемою. Забудова сцени йде за досить щільним графіком. Після того, як сцена буде готова кабінки потрібно швидко перенести та зібрати у купу. Після того, як вони зібрані, ви повинні дуже швидко встановити в них освітлення, комп’ютери, стільці, камери, мікрофони та командний зв’язок щоб почати все це тестувати. Чим швидше ви запустите кабінки, тим більше часу у вас буде для перевірки готовності. Тож найбільшою інновацією між кабінами TI4 і TI5 було те, як швидко можна було зібрати версію TI5 на сцені, коли час швидко спливав.

Нові кабінки складалися з семи секцій, кожна з яких встановлена ​​на колесах для легкого переміщення після підйому на сцену і скріплювалася з іншими за допомогою спеціального замка. Завдяки цим інноваціям кабіни можна було повністю зібрати менш ніж за п’ять годин.

Під час того, як турніри ставали складнішими, збільшувалися й виклики, а це означало, що треба вдосконалювати і кабінки. Кабінки TI2-4 мали лише одну скляну стіну. Але п’ятий ТІ мав сцену у вигляді кола з оглядом 360 градусів, тож тепер кабінки мали бути прозорими з усіх боків, щоб глядачі могли бачити дійство.

Оскільки аудиторія стала більшою та гучнішою, а стіни кабіни були зроблені повністю зі скла, звукоізоляція стала новим викликом. Нові стіни тепер складалися з кількох шарів скла з аргоном між шарами. Скляні шари були різної товщини і не зовсім паралельні один одному, що допомогло погасити звукові хвилі. (Ми також перейшли на оптично прозоре скло музейної якості, через яке набагато краще знімати фото і відео. Воно має так мало оптичних недоліків, що практично ідеальне).

На той момент, коли ми зробили покращені кабінки для TI5, загальна ціна кожної секції перевищила 200 000 доларів США. (Увесь цей аргон був недешевим). Іронія полягає в тому, що протягом шести TI нам вдалося сконструювати по суті ідеальну звукоізоляційну кабіну… яку потім довелося перевезти на склад тому, що їх не можна було перевезти на турніри за кордон. 

Як ми це зрозуміли?  Перевозячи їх на Франкфуртський мейджор у 2015 році ми їх поламали. Нам довелося ремонтувати та відновлювати їх на місці в Німеччині. Це був величезний клопіт. Кабінки здатні на багато що, але вони просто не призначені для далеких подорожей.

Протягом наступних кількох років ми продовжували вдосконалення, покращуючи комфорт гравців, освітлення та інші речі. До того часу, як ми прибули на минулорічний TI у Сінгапурі, ми накопичили десятирічний досвід із звукопоглинанням і це додало нам впевненості, щоб спробувати новий підхід. Ми вирішили повністю прибрати кабіни, а проблему зі звуком вирішити за допомогою шумопоглинаючих навушників, вкладишів та акустичного оформлення арени. Це означало, що ми могли досягти ізоляції, яку досягали використанням кабінок, але прибрати купу ускладнень, які виникали через кабінки. 

Багато людей не розуміють, що професійні гравці в Dota не просто прокидаються і виходять на сцену події. Вони повинні розминатися, як і будь-який спортсмен. Вони також віддають перевагу своїм професійним інструментам — клавіатурі, миші, гарнітурі — зношеним саме так, як їм подобається, у потрібному місці. Для кабінок це означало складний набір сходинок, де обладнання гравців постійно вилучалося з ігрової зони, щоб нове спорядження можна було внести та встановити в останню секунду. Через це гравцям було важко насолоджуватися розминкою перед грою зі своїм обладнанням, коли координатор події TI намагався вирвати в них клавіатури, щоб налаштувати їх на стенді. Налаштування без кабін із чотирма лінійками ПК, які просто оберталися, повністю усунули ці проблеми, що дуже спростило налаштування гравців.

Але шумопоглинання є занадто важливим компромісом. І попри наші зусилля, зроблені для акустичного оформлення арени, ми недооцінили проблеми, які треба вирішити, щоб довести шумопоглинання до наших стандартів. Чи вважаємо ми, що захід без кабінок — це експеримент, який варто повторити? Абсолютно. Були реальні переваги як для гравців, так і для глядачів. Але тільки тоді, коли ми  матимемо абсолютну впевненість у своєму успіху. Важливо те, що ми рухаємось у правильному напрямку: до чогось кращого, швидшого, приємнішого для професіоналів, які змагаються і більш захоплюючого уболівальників.

До того часу ми раді повернути «класичні» звукоізоляційні кабіни TI5 зі складу в Кенті, штат Вашингтон, щоб знову прикрасити головну сцену The International 2023.

Материалы по теме

The International повернувся до того, з чого все починалося, але він став ракетою, яка відірвала кіберспорт від землі і піднесла на олімпійську орбіту

У далекому 2011 році сталася глобальна кіберспортивна революція, вперше в історії цифрового спорту за перемогу в турнірі команда отримала 1 мільйон доларів США.

Valve зробила вибір! Українців більше не запрошують коментувати The International

Valve радикально вирішила проблему взаємодії російських та українських талантів на The International 2023. Якщо минулого року сім  українців отримали запрошення в російськомовну студію і навіть відзначилися кількома демаршами, наприклад жовто-блакитними значками чи вишиванками в прямому ефірі, то цього року розробник гри просто не запросив з України нікого.

Resolut1on не зміг допомогти BetBoom пройти на The International, росіянам доведеться грати відкриті кваліфікації

Як і на минулому Мейджорі Resolut1on не зміг допомогти BetBoom виграти турнір. В чаті української трансляції несеться спамом одне повідомлення: “Рома, привіт, це Буданов. Гарна робота, так тримати”!