Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Продовжується корупційний скандал навколо вищого керівництва всесвітньої федерації кіберспорту IESF. Румунське видання reporteris опублікувало ще одну статтю, де звинувачує керівника IESF у розкраданні грошей федерації.

Зі статті стає зрозумілим, що вся історія заварилася після звільнення з федерації корейця Джеффа Бе, який займався фінансами і знайшов порушення діяльності, з якими прийшов до керівника федерації Марінеску. Після цього корейця звільнили. 

На цей час Міністерство культури, спорту і туризму Південної Кореї (MCST), а також податкові органи Південної Кореї розслідують, як гроші з Ясси надійшли на рахунок дочірньої компанії в Північній Македонії. Аналогічне розслідування було розпочато в Скоп’є.

Йдеться про те, що коли розпочалася перевірка грошей за Ліцензування проведення турніру в Ясси виявилося, що 500 тисяч доларів вже витрачені македонським офісом федерації. 

Коли фіндиректор IESF почав розбиратися, куди саме пішли гроші, пояснення дав секретар Бобан Тотовскі. За його словами федерація отримала не 500, а 450 тисяч, бо 10% грошей пішло на комісію посереднику (який пізніше виявився пов’язаним з федерацією). 

Майже 100 тисяч було витрачено на квитки на літак. Частина грошей пішла на запрошення віп-гостей та інфлюенсерів і інші витрати. 

Висновок колишнього фінансового директора IESF Джеффа Бе: «Тоді я зрозумів, що щось не так. Усі $500 000 були використані, комісія була виплачена комусь невідомому, додаткові $100 000 були використані для запрошення впливових осіб, додаткового персоналу та незрозумілих VIP-гостей. Щодо комісії, виплаченої Адріану, ми не отримали жодного контракту чи деталей його діяльності в Македонії. Проте я зробив усе можливе, щоб знайти шляхи вирішення цієї проблеми. Я також сказав, що підтвердження від пана президента (Влада Марінеску) має бути на документі, який ми повинні подати в MCST (міністерство Кореї) і FCC (Службу фінансового нагляду)».

Фінансовий директор з Пусана був звільнений Владом Марінеску через те, що ставив занадто багато питань.

Для того, щоб ці витрати пройшли перевірку у відповідних органах Південної Кореї головний офіс IESF запросив у Європейської філії документи і вони їх отримали, але з численними порушеннями, тому ці документи було відхилено перевіряючими органами. 

У подальшому листуванні секретар федерації Тотовськи вирішив піти на конфронтацію з головним офісом, відмовившись надсилати правильні документи і сказав, що найме адвоката. 

По суті, Тотовскі оголосив, що він найме юриста для роботи з Міністерством культури, спорту та туризму Південної Кореї, яке є спонсором IESF, Міжнародної федерації, генеральним секретарем якої є сам Тотовскі. Це нагадує революцію у IESF або те, що ми зараз спостерігаємо у Росії. 

« Я пропоную, щоб ми найняли юриста або юридичну фірму для вирішення цього питання. Нам потрібно вивести це на інший рівень, тому що я вважаю, що це невідповідний спосіб вирішення проблеми », — написав Тотовскі Бею в одному з електронних листів.

В процесі розслідування, куди пішли 500 тисяч доларів, фіндиректор з’ясував, що деякі працівники не оформлені і отримують гроші готівкою і невідомо, скільки саме грошей на них пішло. За інформацією Тотовського це $103 000 (зарплата за 13 місяців на 17 осіб (зараз звільнено 6 осіб) 11 співробітників залишилося в офісі в МК.

Також було придбано два iPhone для висвітлення турніру та особистого користування одного зі співробітників. Придбано автомобіль Audi приватною фірмою ESDC, якою володіє Тотовський, автомобілем користується теж він. 

Також Тотовський перерахував на власний рахунок 43 000 доларів і жодним чином не пояснив навіщо. 

307 000 доларів США, тобто 41% коштів від міста Ясси пішли до фірми ESDC, яка належить генеральному секретарю IESF, через яку також було придбано автомобіль Audi. Крім того, між македонським офісом і ESDC не було підписано контракту, це був контракт між головним офісом і ESDC. 

Всі справи між IESF на чолі з Владом Марінеску та мерією міста Ясси Міхая Кіріки відбувався за посередництва Arhitectura & Design Socaciu SRL Адріана Сокачіу.

Македонська дочірня компанія заплатила компанії Сокачіу еквівалент 48 тис. євро. Виплата була здійснена в травні 2022 року. Але раніше, 8 квітня 2022 року, офіційна сторінка IESF в Instagram представила Адріана Сокачу як члена «Президентської ради» IESF.

Попри те, що ця посада є почесною, якої навіть не було у статуті IESF, вона все одно викликає питання щодо можливого конфлікту інтересів. У квітні Сокачу було публічно оголошено членом «Президентської ради» IESF, а через місяць він отримав 48 000 євро від дочірньої компанії IESF у Македонії.

150 тис. доларів пішли на оренду, банківське забезпечення, пенсійний фонд, ІТ-обладнання, кондиціонери та ремонт офісу.

Джерела, близькі до IESF повідомляють, що справи у федерації кепські: «Зараз у IESF закінчилися гроші. Залишилося всього 20-30 000 USD і в Кореї і в Македонії. І перспективи виглядають сумно. MCST заморозив кошти, останній внесок у розмірі 250 тис. доларів з Ясси під питанням. Серед працівників у Південній Кореї та Північній Македонії є реальні занепокоєння, що вони більше не отримають свою зарплату».

У 2021 та 2022 роках Міністерство культури, спорту та туризму Кореї підтримало IESF із річним бюджетом у 300 000 доларів США. Зараз фінансування заморожено.

Питання у цій справі викликає і постать Адріана Сокачу, який, як виявилося, є творцем румунської федерації кіберспорту. 

У статті Gazeta Sporturilor дворічної давнини Сокачу представлений як відповідальний за створення Румунської федерації кіберспорту. «Завдяки величезному потенціалу, який має наша країна в цій галузі, і водночас той факт, що цей спортивний сектор представляє величезну можливість як для гравців, так і для розробників, ми розпочали кроки для створення Федерації кіберспорту Румунії у співпраці з Міжнародною федерацією кіберспорту. Призначеною відповідальною особою є Адріан Сокачіу, який разом зі своєю командою подбає про все, що передбачає процес створення Федерації», – повідомляє румунське видання.

Сам Сокачу має зв’язки з політичною партією PNL (Націонал-ліберальна партія), є його фото і виступи з колишнім міністром закордонних справ країни та колишнім депутатом від PNL. Визнання кіберспорту в Румунії відбувалося саме за протекцією цієї партії. 

Виявилося, що раніше партія вже піддавалася критиці за те, що висувала ініціативи спонсорувати кіберспортивні змагання коштом платників податків. 

Окрім голови IESF Влад Марінеску також є генеральним директором Міжнародної федерації дзюдо. Багато хто вважає, що саме через з’вязки по федерації дзюдо, де росіяни мають надзвичайно великий вплив, минулого року з Росії були зняті санкції і в кіберспорті. Тоді росіян запросили на Чемпіонат світу на Балі минаючи відбіркові, а українська федерація в знак протесту бойкотувала змагання. 

Скандал навколо керівництва IESF триває і починає розростатися з фінансової в політичну площину. 

Материалы по теме

Федерація кіберспорту Росії протестує щодо рішення IESF. Каже, що залишиться вірною прапору Росії

Федерація кіберспорту Росії на своєму офіційному сайті виклала хронологію подій і висловила протест щодо рішення міжнародної федерації кіберспорту IESF допускати російських спортсменів до своїх змагань виключно в нейтральному статусі і під нейтральним прапором.

Перемога UESF. Міжнародна федерація кіберспорту IESF допускатиме на турніри росіян тільки під нейтральним прапором

Стало відомо, що після розгляду скарги Федерації кіберспорту України UESF, Міжнародна федерація кіберспорту IESF прийняла рішення дозволити росіянам виступати на їх турнірах в тому числі на майбутньому Чемпіонаті Світу в Ріяді виключно в нейтральному статусі під нейтральним прапором.

Monte виграли українскі відбіркові з Dota 2 від федерації UESF і гратимуть на європейських відбіркових за путівку на Чемпіонат Світу

0

Dota 2 склад українського клубу Monte став переможцем українських кваліфікацій від Федерації кіберспорту України на Чемпіонат світу національних збірних, який відбудеться в Саудівській Аравії.

Всесвітня федерація кіберспорту IESF оголосила рекордний призовий фонд свого Чемпіонату світу і його розподіл

Цього року всесвітня федерація кіберспорту IESF розіграє найбільший призовий фонд у своїй історії, провівши 16-й Чемпіонат світу серед збірних країн. Турнір відбудеться в Саудівській Аравії.