Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Український кіберспортивний діяч Олексій Шишко, який ймовірно був власником таких команд, як Majesty, ProjectX та Akuma отримав пожиттєву дискваліфікацію від комісії з доброчесності ESIC.

Раніше ESIC вже звинувачували його брата Олександра Шишко, проте він спростовував всі звинувачення в інтерв’ю у нас на сайті.

Головне, про що каже у великому пості ESIC полягає в тому, що розслідування грунтується не на припущеннях чи побічних доказах, а на реальних відомостях людей, ймовірно гравців, які співпрацювали зі слідством і завдяки цьому отримали імунітет, тобто уникнули дискваліфікації і публічної назви їх імен.

Повідомлення ESIC

Сьогодні Комісія з питань доброчесності в кіберспорті (ESIC) оголошує про важливий крок в рамках наших постійних зусиль із захисту чесності в кіберспорті. Після всебічного розслідування ESIC наклав довічну дискваліфікацію на пана Олексія Шишка, власника багатьох професійних кіберспортивних команд, у тому числі Akuma, Majesty та Project X, за грубі порушення Кодексу поведінки ESIC та Антикорупційного кодексу протягом тривалого періоду часу. Ця дискваліфікація, яка набула чинності з 24 жовтня 2023 року, є відповіддю на причетність пана Шишка до організації договірних матчів і сприяння шахрайству під час різноманітних кіберспортивних змагань. 

Як власник, пан Шишко зловживав своїм впливовим становищем, щоб підірвати принципи чесної конкуренції та чесності, які є наріжним каменем кіберспорту. Це включало маніпулювання результатами матчів для фінансової вигоди та надання несправедливих переваг його командам під час гри на турнірах, заохочення та сприяння різним гравцям шахраювати та договірних матчів для його фінансової вигоди. Такі дії не тільки поставили під загрозу результат окремих матчів, але й заплямували репутацію кіберспорту в цілому. 

Це рішення, перше в своєму роді з точки зору його суворості, підкреслює прагнення ESIC забезпечити суворе дотримання своїх кодексів і забезпечення рівних умов для всіх учасників. Довічна дискваліфікація пана Шишка, яка супроводжується додатковими санкціями щодо асоційованих команд і окремих осіб, служить яскравим нагадуванням про те, що будь-яка форма корупції чи неетичної поведінки на кіберспортивній арені матиме найсерйозніші наслідки. 

Основною місією ESIC залишається збереження цілісності та чесної конкуренції в кіберспорті. Цей випадок, хоч і прикро, підкреслює нашу непохитну відданість цій місії та нашу готовність вжити рішучих заходів для захисту цілісності спорту та інтересів усіх чесних учасників і вболівальників у всьому світі. 

Огляд справи 

Розслідування ESIC було спричинене інформацією, отриманою з конфіденційних джерел, доказами ставок, наданими прихильниками боротьби з корупцією, та аналізом матчів, наданим експертами, відрядженими до нас організаторами турнірів-членів ESIC, що потребувало детального та ретельного вивчення діяльності навколо пана Шишка, кількох його команд і великого списку пов’язаних з ним гравців. 

Наше розслідування виявило вагомі докази того, що пан Шишко займався діяльністю, яка грубо та послідовно порушувала принципи чесної гри та доброчесності, які є найважливішими для духу кіберспорту. Ця діяльність включала договірні матчі і сприяння шахрайству, що суперечить змагальному духу кіберспорту. 

В одному кричущому інциденті пан Шишко був причетний до договірних матчів під час болгарського турніру на лані, за участю Team Majesty, якою він володів і контролював. Цей план, реалізований з 20 серпня 2020 року по 2 грудня 2020 року, передбачав навмисне маніпулювання результатами матчу з обіцянкою фінансової вигоди для гравців-учасників. В іншому тривожному випадку під час турніру Time of Bet Cup пан Шишко надав Team Majesty несправедливу перевагу, дозволивши неавторизовані методи зв’язку, що значно порушило чесність змагань. 

Висновки, зроблені ESIC під час розслідування поведінки пана Шишка, чітко свідчать про причетність пана Шишка до корупційних дій, які прямо суперечать Кодексу поведінки ESIC та Антикорупційному кодексу, відображаючи свідому зневагу до фундаментальних принципів чесності в кіберспорті.

Жорстокість дій пана Олексія Шишка важко переоцінити. Його участь в організації договірних матчів і сприянні шахрайству не тільки порушила довіру гравців, команд і вболівальників, але й поставила під загрозу саму основу чесної конкуренції в кіберспорті. Ці дії, виявлені під час нашого ретельного розслідування, явно порушували окремі розділи Кодексу ESIC. 

Розслідування показало, що поведінка пана Шишка порушила розділ 2.1 Кодексу поведінки ESIC, який зобов’язує учасників кіберспорту не брати участь у будь-якій формі шахрайства, договірних матчів або будь-яких інших дій, які підривають чесність кіберспорту. Крім того, його дії суперечили розділу 3.1 Антикорупційного кодексу, який забороняє учасникам брати участь у парі, азартних іграх або подібній діяльності, яка може призвести до конфлікту інтересів. Крім того, порушення також підпадають під дію розділу 6.1 Дисциплінарної процедури ESIC, який передбачає, що учасники, визнані винними в шахрайстві або договірних матчах, підлягають ряду санкцій, включаючи штрафи, відсторонення або дискваліфікацію зі змагань. 

Ця історія є основою санкцій, накладених на пана Шишка, що відображає непохитне зобов’язання ESIC підтримувати найвищі стандарти доброчесності в індустрії кіберспорту. 

Дії та санкції ESIC: 

У відповідь на грубі порушення, вчинені паном Олексієм Шишком, Комісія з доброчесності в кіберспорті (ESIC) вжила рішучих і суворих заходів для підтримки доброчесності в кіберспорті та забезпечення виконання Програми доброчесності. Нижче наведені основні дії та накладені санкції: 

Винесення наказу про дискваліфікацію щодо Олексія Шишка: 

ESIC видав наказ про дискваліфікацію проти пана Шишка, який набув чинності 24 жовтня 2023 року, завершившись довічною дискваліфікацією на всі заходи для учасників ESIC. Ця безпрецедентна санкція відображає всю серйозність правопорушень пана Шишка та слугує сильним стримуючим фактором для інших, хто міг би думати про подібні зловживання. 

Наказ про дискваліфікацію є комплексним і забороняє пану Шишку брати участь у будь-якій якості — як власник, агент чи менеджер — у будь-яких заходах для членів ESIC. Крім того, будь-яка команда чи гравець, до яких має відношення пан Шишко, також не можуть брати участь у подіях для членів ESIC. 

Панові Шишку вручили наказ про дискваліфікації та дали можливість відповісти. Зазначається, що він не заперечував звинувачення ESIC і висловив згоду з обвинуваченнями та санкціями, застосованими ESIC. 

Санкції щодо команд та осіб, пов’язаних із Шишком: 

Раніше цього тижня ESIC наклав додаткові санкції на учасників, пов’язаних з командами, причетними до поведінки пана Шишко. Ця дія посилює принцип, згідно з яким організації, пов’язані з корупцією, отримують серйозні наслідки. Тривають подальші розслідування та можливі судові переслідування. 

Захист та імунітет для осіб, які співпрацюють: 

На знак визнання цінної допомоги, наданої кількома особами під час розслідування, ESIC надала імунітет тим, хто співпрацював у досягненні цього результату. Це рішення підкреслює прагнення ESIC заохочувати повідомлення про неетичну поведінку, одночасно забезпечуючи безпеку та анонімність інформаторів. 

Цими діями ESIC підтверджує свою непохитну відданість підтримці цілісності кіберспорту. Ці санкції є чітким сигналом про те, що порушення Кодексу поведінки ESIC та Антикорупційного кодексу сприйматимуться з максимальною серйозністю та призведуть до значних наслідків. Така позиція життєво важлива для збереження духу чесної конкуренції та довіри гравців, команд і вболівальників до екосистеми кіберспорту. 

Хто грав за команди Шишко і хто здав його ESIC

Majesty

За команду Majesty грало чимало гравців, причому команда була доволі відомою в аматорському кіберспорті України ще у 2018 році, проте тоді команда не мала ані спонсорів ані якогось фінансування, поки у 2020 році за неї не взявся Шишко. 

Тоді Шишко запросив до команди з зарплатами Woro2k та nat1ve, які приєдналися до колективу у серпні 2020 року,  проте програли в команді не довго, Woro2k взагалі пішов через місяць. 

Загалом до команди після приходу Шишко мали відношення наступні гравці: 

Woro2k (зараз в Monte)
nat1ve (отримав дискваліфікацію ESIC, пішов з кіберспорту)
THRONE (отримав дискваліфікацію ESIC, пішов з кіберспорту)
w0nderful (зараз в NAVI)
j3kie (перейшов в CULT, яку також пов’язували з Шишко, пізніше змінив багато команд в тому числі Akuma, IKLA  та L&G)
DarkS1DE (отримав дискваліфікацію ESIC, давно пішов з кіберспорту)
th3g3 (тренер)

Команда розвалилася після того, як багато букмекерів перестали приймати на неї ставки і її перестали запрошувати на турніри. 

ProjectX

Після Majesty Шишко підібрав склад команди CR4ZY, яка закрила напрям CS:GO і її український склад залишився без фінансової підтримки. 

За підтримки Шишко в команді грали інші гравці, проте w0nderful перейшов в команду з Majesty після припинення її існування. 

Psycho (був в зловісному складі Akuna, в останнє був тренером IKLA, а на початку 2023 року зник з просцени)
Sergiz (був в зловісному складі Akuma, залишив просцену і став аналітиком Maincast)
SENSEi (був в зловісному складі Akuma, змінив кілька команд, зараз дискваліфікований ESIC)
7oX1C (змінив кілька команд, уходив в VALORANT, повернувся і очолює команду Lazer Cats)
w0nderful (зараз в NAVI)
Nevar (тренер) (змінив кілька команд, зараз очолює жіночий склад Tean Spirit)

DemQQ (зараз в Monte)

Команда проіснувала менше пів року, за чутками її перестали запрошувати на турніри через підозрілі ставки на матчі, де вона брала участь. Ймовірно для обнулення команду було розірвано на дві частини, половина гравців продовжила грати у команді WaitForTag (майбутнє ядро Akuma), а половина перейшла у російську Trasco Esports, яку дехто кулуарно також пов’язував з Шишко. 

Akuma

Akuma стала міксом з гравців різних команд Шишко. До неї перейшов костяк ProjectX (Psycho, Sergiz, SENSEi і DemQQ) і приєднався j3kie, який грав в Majesty та, ймовірно, іншій команді Шишко – CULT. 

За Шишко команда зробила неймовірне – послідовно перемогла NAVI і VP у важливих матчах, через що в східноєвропейській спільноті утворився найбільший скандал в історії кіберспорту регіона. Більшість експертів дійшла думки, що гравці використовували “телевізор” або “радар” – спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяло гравцям бачити переміщення суперників по карті. Представники NAVI звинувачували в чітерстві з використанням ненормативної лексики.

Після гучної перемоги Akuma над грандами з усіх боків лунали гучні заяви зі звинуваченнями команди, водночас гравці виправдовувалися на стрімі і намагалися пояснювати свої дісно дивні дії в грі. Пояснення переконали далеко не всіх і зрештою команда розвалилася. В якості причини гравці називали величезний тиск спільноти і втрату спонсора, який не заходів пов’язувати себе зі скандальним клубом. 

Сам Шишко, відносно якого ESIC створили розслідування, відкидав свою причетність до Akuma і участь у договірних матчах. Його ексклюзивне інтерв’ю для нашого сайту ви можете прочитати російською на цій сторінці. 

За Akuma грали:

Psycho (на початку 2023 року зник з просцени)
Sergiz (став аналітиком Maincast)
SENSEi (зараз дискваліфікований ESIC)
DemQQ (грає в Monte)
j3kie (змінив багато команд в тому числі IKLA та L&G, зараз без команди)

Хто здав всю схему

Загалом досить легко вирахувати гравців, які ймовірно допомогли ESIC провести розслідування і довести участь Шишко у договірних матчах. У повідомленні комісії згадуються команди Majesty, ProjectX та Akuma, тож вочевидь саме гравці з цих команд були причетні до махінацій, принаймні на думку ESIC. 

Загалом за ці команди, пов’язані з Шишко, грало 11 гравців: Woro2k, nat1ve, THRONE, w0nderful, j3kie, DarkS1DE, Psycho, SENSEi, 7oX1C, DemQQ та Sergiz. 

nat1ve, THRONE, DarkS1DE та SENSEi отримали дискваліфікацію, тож очевидно, що ці гравці не співпрацювали зі слідством і їх здали інші гравці. 

Woro2k провів в Majesty менше місяця, проте брав участь в турнірі, де Majesty отримала “несправедливу перевагу завдяки неавторизованим методам зв’язку”, про що говорить ESIC. Чи міг гравець про це не знати?  Разом з ним в команді грали j3kie та w0nderful, які також уникнули покарання в той час, як THRONE та nat1ve отримали дискваліфікацію. Неможливо уявити, що якимись заходами зв’язку користувалися тільки двоє в команді, а троє інших гравців про це не здогадувалися. 

Скоріше за все саме Woro2k, j3kie та w0nderful є тими, хто в першу чергу співпрацював з ESIC і отримав захист від покарання. Проте недоторканими також залишилися Sergiz, Psycho, 7oX1C та DemQQ, які не брали участь в турнірах, які згадуються в розслідуванні, але грали в командах Шишко, тож могли теж брати участь у договірних матчах. Особливо це стосується Sergiz та SENSEi, які були “адвокатами” Akuma і щодо дій яких було найбільше підозр після їх перемоги над NAVI. 

Хоча Sergiz відкидає всі звинувачення, й активно критикує ESIC, називаючи їх розслідування “клоунадою” – це може бути лише ширмою, щоб приховати співпрацю з комісією. 

В будь якому разі лише гравці команд Шишко можуть розповісти нам всю правду. Зізнання від покараних гравців, яким вже немає що втрачати, могло б стати справжньою бомбою, яка б змінила сучасний кіберспорт, показавши, що всі махінації з підставними матчами рано чи пізно випливуть назовні і матимуть наслідки. 

Ставлячи крапку слід констатувати, що хоча ми і не почули прямих звинувачень Akuma у махінаціях в матчі проти NAVI, проте сьогоднішня новина майже не залишає аргументів для тих, хто вважає, що Akuma завжди грали чесно. 

Материалы по теме

Sergiz повідомив, що NAVI хотіли кікнути гравців після поразки від Akuma. bur9 звинуватив його в читерстві

0

Відомі українські каесери влаштували справжній батл в мережі після того, як Sergiz, який зараз працює коментатором в Maincast, а раніше грав в славнозвісну Akuma, на стрімі зробив гучну заяву про те, що зірковий склад NAVI був на межі розвалу після поразки від його команди.

Родичі DemQQ постраждали від ракетного обстрілу. Терміновий збір на ремонт будинку

0

Гравець команди Monte Сергій DemQQ повідомив, що його родичі втратили домівку після масованого ракетного обстрілу, який вчинила Росія 29 грудня. 

ESIC скоротили дискваліфікацію Joel за те, що він допоміг у багатьох інших розслідуваннях комісії з доброчесності в кіберспорті

0

Комісія з доброчесності в кіберспорті ESIC повідомила про кінечну дату дискваліфікації Джоеля Joel Хулмлунда, які було накладено у вересні поточного року.