Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

В останні роки призові фонди турнірів дещо відійшли на другий план, бо в багатьох кіберспортивних іграх з’явилися інші методи монетизації, наприклад бандли, присвяченимі командам чи турнірам, підтримка команд з боку розробників гри, збори зі стікерів чи продажу віртуальних білетів тощо.

Проте великі призові фонди надають турнірам статусності і залишаються важливими насамперед для гравців, бо за традицією, яка склалася історично, левову частку грошей з призового фонду в кіберспорті отримують саме гравці. 

Давайте подивимося, якими найбільшими призовими фондами може похизуватися 2023 рік. 

VALORANT CHAMPIONS 2023

Найбільша подія року в VALORANT – VALORANT Champions Tour (VCT) 2023 могла похизуватися вражаючими призовими у 2,25 мільйона доларів США – це на 1,25 мільйона більше, ніж було на турнірі роком раніше. Особливим цей турнір став ще і тому, що всі учасники отримали частку від продажу набору скинів Champions Bundle, а це сума у понад 20 мільйонів доларів. 

Таким чином турнір був цікавим як гравцям, так і клубам, які пройшли на Чемпіонат Світу, бо вони серйозно заробили на ньому. 

Play-off Call of Duty League (CDL)

На турнірі Play-off Call of Duty League призовий фонд склав 2,38 мільйона доларів, які поділили вісім найкращих команд.  У минулому році призовий був трохи вищим, проте це все одно величезна сума. 

У 2023 році CDL перебувала у дещо підвішеному стані, бо її власники Activision Blizzard проходили процес продажу Microsoft, до того ж вони згортали іншу багатообіцяючу лігу по іншій грі – мова йде про Overwatch League. Таким чином тепер CDL стала флагманською кіберспортивною серією для Activision Blizzard.

Peacekeeper Elite League Spring 2023

Китайська франчайзингова ліга з PUBG Mobile несподівано стала однією з ліг із найвищими призовими фондами 2023 року. Завдяки загальній сумі призових у 2,46 мільйона доларів, ліга є ще одним прикладом домінування Китаю в кіберспорті. Цікаво, що переможці сезону Tianba, привезли додому $754 000, що більш ніж удвічі більше, ніж команда Six Two Eight, яка посіла друге місце ($322 000).

Peacekeeper Elite League — це найвідоміша ліга PUBG Mobile у Китаї, яка традиційно має великі призові фонди і у якій бере участь 20 франчайзингових команд. Цікаво, що Літній сезон цієї ж ліги цього року мав менший призовий фонд, однак він теж був величезним – 2,35 мільйона доларів.

Honor of Kings King Pro League Summer and Spring 2023

Honor of Kings King Pro League – це ще одна китайська ліга з мобільних ігор, де розігруються шалені призові. Літня і весняна ліги не сильно відрізнялися призовими фондами. Влітку було розіграно 2,59 мільйона доларів, а навесні — 2,75 мільйона доларів.

Honor of Kings — це мобільна гра в жанрі MOBA, у яку грають виключно в Китаї і вона є однією з найпопулярніших ігор у країні. На Заході гра називається Arena of Valor і також є досить популярною мобільною грою. Цікаво, що обидві версії гри дуже схожі, але, наприклад, у західній версії представлені персонажі, які менш орієнтовані на китайську міфологію та фольклор.

Six Invitational 2023, PUBG Mobile World Invitational 2023 та PUBG Mobile Global Championship 2023

Головний турнірі Six Invitational 2023 зміг похизуватися призовим фондом у 3 мільйони доларів США. Таким чином Rainbow Six: Siege стала шутером з найвищим призовим фондом у 2023 році, випереджаючи VALORANT, CS та інші дисципліни. 

Для порівняння, найвищий призовий фонд на турнірі з Counter-Strike цього року був на BLAST.tv Paris Major 2023 – 1,25 мільйона доларів США (набагато більше гравці заробляють не з призового, а зі стікерів).

Ще два турніри мали той самий призовий фонд, що й Six Invitational, і обидва проходили в одній грі: PUBG Mobile. У мобільній версії PUBG: Battlegrounds 2023 рік був вдалим: гра, зокрема, повернулася до Індії, а її розробник KRAFTON працював із командами над створенням партнерської екосистеми.

Дві масштабні події PUBG Mobile були однакові за призами, але відрізнялися за іншими показниками. Наприклад, Global Championship побачило майже вдвічі більше глядачів і цей турнір вважається престижнішим за свого брата. 

The International 2023

Через скасування Бойової перепустки, цьогорічний призовий TI був дуже далеким від рекордів попередніх років. Фактично призи впали з понад 40 мільйонів доларів у 2019 році до 3,3 мільйона у 2023 році. 

Хоча турнір все ще залишається престижним, його популярність зазнала краху через різке падіння призового фонду. В цьому році за кількістю глядачів турнір не зміг потрапити навіть у десятку найпопулярніших кіберспортивних змагань. 

FNCS Global Championship 2023

FNCS Global Championship 2023 ознаменував тріумфальне повернення Fortnite на сцену кіберспорту. Ця гра, яка свого часу мала один із найбільших призових фондів в історії кіберспорту, під час пандемії відійшла від кіберспорту і зараз лише повертається до колишньої слави. Професійна сцена Fortnite повільно відновлюється і призовий фонд FNCS у 4 мільйони доларів допоміг знову зацікавити команди. Подія також стала найпопулярнішою подією Fortnite за останні чотири роки.

Варто зазначити, що FNCS тепер допомагає організовувати BLAST, який відомий насамперед своїми турнірами з Counter-Strike.

Honor of Kings International Championship 2023

HoK International Championship 2023 став одним із двох турнірів, де призовий фонд досяг позначки в 10 мільйонів доларів США. Об’єднаний чемпіонат світу для двох ігор з окремими назвами, Arena of Valor і Honor of Kings мав призовий фонд у 10 мільйонів доларів, що дорівнює призовому фонду 2022 року і майже на 3 мільйони доларів  більше, ніж було у 2021 році. 

Через те, що Arena of Valor насправді є міжнародною версією Honor of Kings, International Championship збирає команди з обох версій ігор, що підвищує інтерес до чемпіонату.

Riyadh Masters 2023 Dota 2

Riyadh Masters 2023 – це турнір з Dota 2, який пройшов у рамках фестивалю Gamers8 у Саудівській Аравії і цей турнір офіційно став турніром із найбільшим призовим фондом в кіберспорті у 2023 році. Загалом на події було розіграно призовий фонд у 15 мільйонів доларів США, який розділили запрошені команди. Хоча цей призовий фонд і не більший, ніж на деяких The International, він є найбільшим в історії Dota 2 не рахуючи The International. 

Призовий фонд турнірі у 2023 році значно збільшився в порівнянні з минулорічним, коли було розіграно 4,2 мільйона доларів. Разом з іншими дисциплінами загальний призовий фонд Gamers8 у 2023 році встановив абсолютний рекорд в історії кіберспорту. На фестивалі було розіграно 45 мільйонів доларів США.

Материалы по теме

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Кінець казки? Monte не пройшли на Мейджор і ось основні причини, чому так сталося

Український клуб Monte, який здійснив революцію у CS:GO і в українському кіберспорті, не зміг пройти на перший Мейджор з CS2. Ця поразка може привести команду до швидкого згасання на тлі проблем, з якими вона стикається прямо зараз.

Англомовні запроданці та інші зашквари трансляцій турніра Путіна “Ігри майбутнього”

В Росії розпочався турнір Путіна “Ігри майбутнього”. Попри сподівання, на турнірі з Dota 2 була присутня англомовна трансляція і на ній працювали відносно відомі англомовні таланти, один з яких навіть коментував The International.

Відома українська стримерка і подруга Сімпла зилишила Україну і стала амбасадором російської команди Aurora

Відома українська  стримерка та інста-блогерка Diana Rice, знаходячись в Києві після початку повномасштабного вторгнення, остаточно обрала бік Росії. Дівчина, широко відома в кіберспортивному ком’юніті, стала амбасадором та ведучою російської команди Aurora, головним спонсором якої є російський букмекер 1xbet.