Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Можливо це здасться, на перший погляд, парадоксальним, але зараз найгірше, що може статися з Natus Vincere – це перемога на Мейджорі.

У дитячій наївності, властивій людям, які все своє життя обертаються у світі комп’ютерних ігор, легко подумати, що перемогти на Мейджорі, незважаючи на всі події останнього часу, для NAVI буде відмінним варіантом. Навіть якщо команда після цього розпадеться, вона хоча б впише себе в історію – так думають дуже багато хто, напевно так думають і в NAVI.

На жаль, у разі перемоги на Мейджорі команда справді впише себе в історію, але не лише в історію кіберспорту, а й в історію колаборації з окупантами під час війни.

Успіхи NAVI з моменту початку війни малопомітні українському суспільству. Поки воно повністю поглинене ідеєю перемоги над ворогом та виживанням в умовах війни з Росією, йому не до NAVI, проте варто NAVI виграти Чемпіонат Світу і на команду обов’язково звернуть пильну увагу.

Поляризоване війною українське суспільство сьогодні як ніколи гостро сприймає перемоги та поразки, у тому числі на медійному фронті, доказом цього може бути Євробачення, навколо якого ми могли спостерігати весь спектр людських емоцій.

З одного полюсу – це ненависть до Аліни Паш, яка втратила поїздку на конкурс за відвідування окупованого Криму та ненависть до журі, яке обділило дружню Польщу балами. З іншого полюсу обожнювання гурту Kalush Orchestra, який не лише переміг у престижному конкурсі, а й повною мірою виявив патріотичну позицію, попри загрозу дискваліфікації.

Група Kalush Orchestra не побоялася проявити проукраїнську позицію та закликати зупинити війну прямо зі сцени у фіналі Євробачення попри загрозу дискваліфікації.

У разі перемоги NAVI на них обов’язково звернуть увагу українські ЗМІ. Раніше, після перемоги на великих турнірах, про команду завжди писали на головних ресурсах країни та навіть робили сюжети на TV, ось тільки цього разу основна увага преси буде прикута не до перемоги українців на турнірі, а до того, що більшість в українській команді складають російські гравці.

Росіянин Денис Шаріпов та українець Олексій Костилєв грають в одній команді та вітають один одного після перемоги у чвертьфіналі Чемпіонату Світу з CS:GO. Гравці продовжують грати в одній команді попри війну в Україні. Російський гравець продовжує виступати з прапором Росії на формі українського клубу.

Навіть якщо уявити, що українська преса проігнорує таку помітну подію, її як пропаганду однозначно використовують російські ЗМІ, адже що може бути кращим доказом “дружби братських народів”, ніж те, що росіяни разом з українцями грають на світовій першості, яка проходить в об’єднаній Європі та посідають там перше місце?

Варто лише згадати, як сам Володимир Путін вітав гравців Team Spirit після перемоги на The Internarional, але то було задовго до початку гострої фази війни.

Не варто хибно міркувати, що після розголосу в російських ЗМІ скандал не пошириться і в українській пресі.

Нещодавній випадок з Weplay Esports, які помилково, через підписаний до війни контракт, спробували запросити на свій турнір російську команду наочно показав, наскільки зараз в українському суспільстві домінує проукраїнська позиція. Дизлайки та коментарі на каналі студії доводять, що перевага тих, хто не сприймає будь-яку співпрацю з росіянами, є глобальною.

Вже зараз не лише у нас на сайті, а й на трансляціях офіційних матчів NAVI та у коментарях у багатьох українських пабліках ми бачимо дуже багатьох колишніх фанатів команди, які сьогодні бажають їй поразки. Причина цього лише одна – росіяни в NAVI. В українському суспільстві поза кіберспортом, де Natus Vincere не є кумирами та авторитетами, очікувано, позиція буде ще жорсткішою.

Офіс Natus Vincere знаходиться в Києві, тут же до війни проживала більшість співробітників організації. Попри декларовану командною NAVI проукраїнську позицію, голос CEO Євгена Золотарьова, який виходив в публічне поле останній раз ще у березні, не зможе переважити колаборації української команди з російськими гравцями.

Перемога не мейджорі, якщо вона станеться, швидше буде записана в актив російською пропагандою, ніж сприйнята українцями як перемога України. Обираючи за мету вписати себе в історію кіберспорту за будь-яку ціну, NAVI ставить під загрозу свою репутацію флагмана українського кіберспорту та інноваційного лідера нової формації цифрового бізнесу в Україні.

Потенційно скандал може мати такий розмах, який змусить NAVI змінити прописку з української на європейську та дистанціюватися не тільки від Росії, а й певною мірою від України, зайнявши позицію, подібну до позиції Team Spirit, яка перевезла свої офіси та гравців з Росії до Сербії.

Вже сьогодні можна з упевненістю говорити, що NAVI втратила більшу частину своїх українських уболівальників, багато з яких продовжують стежити за командою не в очікуванні її перемог, а в очікуванні її поразок.

Атмосфера братерства росіян та українців під час війни в Україні викликає здивування та гнів українських шанувальників, особливо на тлі відсутності проукраїнської позиції російських гравців. Така поведінка слугує російській пропаганді. На прикладі NAVI сотні тисяч уболівальників бачать збочену картину відносин між народами України та Росії.

На мій погляд, врятувати NAVI може лише радикальний прояв проукраїнської позиції прямо на сцені PGL Major Antwerp 2022. Гравці, в тому числі росіяни, мають вийти у футболках на підтримку України та з прапорами України й зробити звернення до світу за прикладом Kalush Orchestra. Сподіваємося, що колись улюблена українська команда ще здатна на сильні вчинки.


Читайте також статтю про те, що в NAVI попри два з половиною місяці війни все ще грає 20 гравців із Росії, які формують основу української організації.

#deoccupationnavi

Материалы по теме

Анонсовано перші Олімпійські ігри з кіберспорту. Згідно з угодою з МОК Саудівська Аравія контролюватиме їх 12 років

Міжнародний Олімпійський Комітет оголосив, що перші Олімпійські ігри з кіберспорту відбудуться в Саудівській Аравії.

Оновився рейтинг Valve, через який команди проходять на Мейджор. В рейтингу враховуються українські турніри серії ROG CUP

0

Valve оновили свій рейтинг, який є ключовим для потрапляння команда на RMR і, відповідно, на Мейджор. Враховуючи те, що на найближчий Мейджор взагалі не буде жодних відкритих кваліфікацій в Європі, рейтинг Valve стає надзвичайно важливим для кожної команди.

NAVI випустили цікаву колекцію мерчу. Під назвою Not So Basic ховаються цікаві дизайнерські рішення

0

NAVI випустили цікаву колекцію мерчу Not So Basic, яка дуже віддалено нагадує те, що раніше створювали дизайнери клубу.

NAVI підписали двох українців в свій склад з PUBG Mobile

0

Український клуб NAVI повідомив про зміни у своєму складі з PUBG Mibile. До команди, яка складається з казахстанських гравців, приєдналося два українці.