Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

На північноамериканській сцені League of Legends відбувається справжня революція. Зазвичай зважена політика Riot дала збій і неочікувано викликала ланцюгову реакцію. Професійні гравці об’єдналися для бойкоту головної ліги континенту LCS.

Відомо, що екосистема ліг Riot базується на частковому фінансуванні команд-партнерів коштом самих Riot. Це фінансування відіграє дуже важливу роль, бо дозволяє клубам мати стабільний доход, який перекриває велику частку витрат в тому числі і на зарплати гравцям. 

Своєю чергою команди мають дотримуватися встановлених Riot правил в тому числі до недавнього часу команди мали підтримувати молодіжні склади, які виступали в лізі претендентів NACL. 

З усім тим протягом останніх років точилися дебати навколо необхідності ліги NACL, бо клубам не вистачало грошей і вони не хотіли витрачати їх на другий склад, який не приносив прибутку. В результаті Riot пішли на зустріч і тепер тримати другий склад для команд-партнерів не обов’язково. 

Як наслідок сім з десяти клубів LCS відмовилися від других складів, купа професійних гравців лишилися без роботи і це і спровокувало революцію. 

Професійні гравці LCS, об’єднані в таку собі профспілку LCSPA зібралися і проголосували за бойкот ліги, яка мала розпочатися вже завтра. Своєю чергою вони висунули ряд умов до Riot. 

  • Запровадити систему підвищення та пониження між LCS та NACL, як це є у VALORANT;
  • Riot мають давати 300 тис. доларів на команду NACL на рік;
  • Дозвіл для LCS організацій на співпрацю з партнерами для розподілу витрат;
  • Гарантія від Riot на контракт на наступний рік (мінімум) для 5 гравців-переможців фіналу LCS;
  • Запровадити правило безперервності складу (3 з 5 гравців), щоб у випадку звільнення команди NACL саме гравці мали 1-й пріоритет у збереженні своїх слотів у майбутньому сезоні NACL, (якщо більшість з них продовжить змагатися разом).

У відповідь на протест Riot скасувала ростерлок і дозволила командам підписувати вільних агентів замість гравців, які оголосили бойкот, в тому числі тимчасових гравців на час страйку, щоб ліга стартувала вчасно. 

Більше того Riot навіть скасували вимоги до рангів гравців і дозволяють грати дистанційно, що нечувано для ліги, яка завжди позиціювалася як та, що проходить на лані. 

Проте вільні гравці в більшості проігнорували цю можливість, ймовірно через солідарність з гравцями асоціації, в результаті Riot були змушені сьогодні вийти з великим зверненням в якому проміж рядків читається погроза. 

Перша частина тексту – вода про відданість кіберспорту і бажання створити найкращу лігу першого і другого рівня. Проте далі розробник гри говорить про перенесення старту літнього сезону на два тижні, за які команди, гравці та Riot мають домовитися, бо якщо це не вийде, то сезон буде скасовано, а в цьому випадку команди з LCS не зможуть набрати необхідні бали і потрапити на Чемпіонат Світу. Фактично Riot сама ставить ультиматум гравцям, шантажуючи самим цінним. 

Також Riot публічно прокоментували всі п’ять вимог асоціації гравців LCSPA, погодившись лише з одним малозначущим пунктом.

Просування в стилі Institute VALORANT і пониження між LCS і NACL.
Riot не можуть запровадити систему підвищення та пониження, бо поточні партнери заплатили за слоти по 10 мільйонів доларів. Збільшення кількості команд теж не вихід, бо доведеться зменшити доходи на команду.

Riot гарантує LCS мінімальні контракти на наступний рік для п’яти гравців, які виграли літній фінал NACL.
Riot проти якихось гарантій, бо це знижує конкуренцію, команди мають самі обирати кого підписувати, а кого ні. 

Запровадити правило безперервності 3/5, щоб надати гравцям у розігнаних складах NACL першочерговий пріоритет у збереженні своїх слотів у майбутньому сезоні NACL, якщо більшість продовжить змагатися разом.
На думку Riot клуби, а не ядро з гравців забезпечують більшу стабільність, тому компанія продовжить політику закріплення слотів за організаціями, а не гравцями.

Riot зобов’язується давати на зарплати гравцям 300 000 доларів США на команду NACL на рік.
Цей запит Riot назвали нежиттєздатним, бо він тягне за собою багатомільйонні субсидії. В Riot послалися на інші подібні ліги в інших регіонах, які процвітають без фінансування. 

Замість дофінансування клубів Riot дадуть 300 тисяч доларів на всі команди одноразово, як компенсацію в перехідний період.

Дозвольте організаціям LCS співпрацювати з філіями для розподілу витрат.
Цей пункт в Riot підтримали і сказали, що вже є приклади такої співпраці і вони й надалі будуть це дозволяти. 

Таким чином обидві сторони пішли ва-банк. Асоціація гравців LCSPA вимагає серйозних покращень для гравців. Riot майже не йде на компроміси і погрожує тим, що в разі зриву літнього сезону LCS команди від регіону взагалі не потраплять на WORLDS (це як не потрапити на The International в Dota 2). 

На те, щоб домовитися у сторін є лише два тижні. Цікаво, чим закінчиться ця безпрецедентна кіберспортивна революція. 

Материалы по теме

Riot додали в LoL чемпіона з аутизмом. Аврора дружить з духами і має привернути увагу до такого явища, як аутизм

0

Вперше в історії League of Legends Riot Games додає в гру нового чемпіона з аутизмом, звуть чемпіона Аврора. Аврора — це маг, за якого можна грати як на верхній, так і на середній лініях і вона має унікальний набір здібностей, який дозволяє їй танцювати та стрибати по полю бою, одночасно завдаючи серйозної шкоди за допомогою навичок,

Riot трансформують кіберспорт в LoL – запускають новий турнір, змінюють систему драфтів і об’єднують регіони

0

Riot вперше за багато років змінюють основи кіберспорту League of Legends. Основним нововведенням стане третій великий турнір протягом року і іноваційна система драфтів.

Український трейлер другого сезону Аркейн. Цей сезон стане завершальним

0

Нетфлікс виклав повноцінний тизер другого сезону Аркейн, з якого можна зрозуміти, що сюжет точитиметься навколо протистояння сестер Джинкс і Вай, також в серіалі з’явиться Варвік та деякі інші герої, яких не було в пілотному сезоні.

Riot відкрили реєстрацію на бета-тест консольної версії VALORANT

0

Riot оголосили, що 14 червня починають тестування VALORANT на консолях Xbox і PlayStation 5. Наразі відомо, що консольні гравці будуть грати лише між собою і не зможуть перетинатися з гравцями на ПК, однак при цьому у гравців буде один і той самий акаунт, на якому буде зберігатися весь прогрес незалежно від того, на якій платформі