Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Портал techpowerup.com провів глобальне тестування продуктивності відеокарт в грі Counter-Strike 2. Було протестовано 40 відеокарт різних років випуску від досить старих, ще першої серії GTX, так і найтоповіших і найсучасніших, рівня RTX4090.

Тестування проводилося на одній і тій самій системі, замінювалася лише відеокарта. Продуктивність тестувалася на різних роздільних здатностях починаючи від 1600х900 і до 3840х2160. 

В ході тестувань виявилося, що CS2 з’їдає від 4 до 7 гігабайт відеопам’яті, в залежності від розширення і якості графіки, тож відеокарти, у яких менде 4-х гігабайт пам’яті можна вважати непридатними для комфортної гри, з іншого боку карти з 8 гігабайтами вистачить навіть на максимальних налаштуваннях для гри при  4К.

Звісно, найбільше нас цікавить продуктивність відеокарт у так званому кіберспортивному стандарті, бо всі професіонали грають на моніторах 24-25 дюймів з роздільною здатністю 1920х1080. 

Перше місце в тестах посіла флагманська карта RTX 4090, яка видала на максимальних налаштуваннях в середньому 541,3 fps. Тобто її з головою вистачає для того, щоб розкрити навіть найсучасніші монітори з частотою 500Hz. 

На другому місці знаходиться відеокарта 4080, саме такі карти встановлені в оновленому київському клубі CyberZone powered by Legion, в якому буквально вчора відбувся можливо перший на планеті турнір з CS2. 

Придатними з запасом залишаються і відеокарти попереднього покоління NVidia, принаймні з топових лінійок. Так система з 3060Ti видає 263fps на максимальних налаштуваннях, що достатньо для того, щоб розкрити монітори з частотою 240Hz, які зараз є основним стандартом на більшості великих турнірів з CS. 

Слабші відеокарти третього покоління і відеокарти другого та першого поколінь від NVidia вже не тягнуть CS2 для професійної гри, або тягнуть, але з порізаною якістю графіки. Фактично вони видають менше 240fps, а значить не розкривають потенціал 240-герцових моніторів і їх можна рекомендувати тільки для гравців початкового рівня. Винятком є лише RTX2080, яка все ще видає більше 240fps. 

Популярні бюджетні відеокарти першого покоління 1660Super можна вважати придатними лише на моніторах 144hz і тільки якщо різати налаштування якості графіки. Слабші відеокарти взагалі навряд подарують вам задоволення від гри і змусять замислитися про апгрейд системи. 

Загалом Valve випустила гру, яка може пристойно працювати на будь-яких ігрових комп’ютерах, випущених в останні 7-8 років, проте з переходом на CS2 з CS:GO вимоги до заліза передбачувано зросли. Катастрофи не трапилося, проте велика частка гравців буде змушена думати про оновлення системи.

Існує думка, що одна з цілей Valve зробити CS2 грою, яка буде доступна для більшості, але відсіє гравців зі слабким залізом, бо якщо ви не можете дозволити собі досить простий комп’ютер, то ви точно не можете дозволити собі їхні мікротранзакції, а значить не принесете компанії прибутку. 

Якщо робити екскурс в історію, то безумовно цього разу Valve подбали про те, щоб не відрізати значну частину гравців у порівнянні з переходами на CS:Source з CS 1.6 і на CS:GO. В часи своєї появи CS:Source та CS:GO були дуже ресурсоємними і йшли пристойно на меншій частині комп’ютерів, доступних в ті часи. Саме проблема продуктивності була однією з причин, чому гравці не хотіли переходити на нову гру. 

Вочевидь Valve навчилася на своїх помилках і зробила вірні висновки, зробивши все, щоб історія CS2 стала ще величнішою, ніж у попередніх версій Каесу. 

На всяк випадок приводимо графіки продуктивності при роздільній здатності, яку не використовують в кіберспорті.

 

Материалы по теме

Valve роздала купу помилкових банів в CS2 після виходу чергового патчу. Компанія визнала і вже виправляє помилку

0

5 грудня у CS2 відбувся збій внаслідок якого величезна кількість гравців отримали бани в грі. До списку постраждалих потрапило і чимало професіоналів в тому числі з ТІР-2 сцени.

Північно-американський клуб NRG оголосив про повернення на професійну сцену Counter-Strike

0

NRG офіційно оголосили про повернення у професійний Counter-Strike, зібравши новий склад з CS2, який складається з досвідчених гравців з північної Америки.

У CS2 виявили помилку обсервера, через яку у CS:GO дискваліфікації отримали десятки тренерів

0

У і без того глючному CS2 виявили тренерський баг (баг обсервера), через який свого часу в CS:GO було дискваліфіковано безпрецендентну кількість тренерів топових команд.

Скини в Counter-Strike подешевшали майже вдвічі у порівнянні з піком і падіння продовжується

0

Скини в CS, які нещодавно вважали чудовим місцем для інвестицій катастрофічно падають в ціні з моменту виходу CS2.