Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Останнім часом найпомітнішою українською командою в кіберспорті сміливо можна назвати молодий клуб EC Kyiv. Заснований на початку 2020 року клуб пройшов тернистий шлях від нікому невідомого стартапу, до команди, яка увійшла до ТОР-50 найкращих клубів світу з Counter-Strike: Global Offensive.

EC Kyiv продовжує розвиватися навіть у складних умовах війни в Україні, більш того, вже найближчим часом клуб анонсує революційні зміни, про які читачі дізнаються через кілька днів. 

Перед новою, визначною для клуба сходинкою, ми поспілкувалися з його засновником, ідеологом та CEO Максимом Беднарським.

Максим Бедрарський з кубком Чемпіонів України, який команда виграла восени 2021 року.

Почнемо з найчутливішого питання. Як війна вплинула на ваших співробітників, гравців та на роботу клубу? Як вам вдається тренуватися і виступати в цей складний для країни час? 

Привіт, вплинула, так само як і на всіх, ми призупинили роботу на 45 днів з 24 лютого. Команда була на буткемпі, ми готувалися до RМR та до кінця не вірили у напад. Після паузи у 45 днів ми зрозуміли, що не можна зупинятися і продовжили тренування і виступи на міжнародних змаганнях. А вже в червні відновили повністю роботу віддалено. Дякуючи нашій доблесній армії наша команда має змогу виступати на турнірах і тренуватися під час війни.

Поговоримо трохи про спортивні успіхи клубу. Останнім часом ви граєте і досить успішно на багатьох турнірах і лігах онлайн, матчі вашої команди постійно з’являються на HLTV, проте команда провалила відкриті відбіркові на RMR. Наскільки сильно це вдарило по моралі та вплинуло на плани клубу? 

RMR морально вплинув більше на гравців — у всіх були очікування, команда їх не виправдала, хоча мала всі шанси на це. У вирішальних раундах емоції завадили здобути слот. З приводу інших турнірів, так ми закріпилися на HLTV та близько 50 місця у рейтингу, але всі розуміють, що це не наша ціль. У нас дуже амбітні плани та цілі, тому зараз ви бачите багато змін та цікавих тестів у складі.

Як вважаєш, заміна Amster перед кваліфікаціями на RMR була помилкою, адже гравець зміг пройти на турнір з вашими конкурентами B8, яких завжди вважали слабкішими за EC Kyiv? 

Не вважаю це помилкою, той склад досяг свого ліміту, всі відчували, що є стагнація, Денис не міг знайти індивідуально форму. Тому, як я і казав — це пішло усім на користь. Інша справа, що ми з Flarich не вийшли на RMR, а Денис з B8 вийшов. Я особисто за нього зрадів, а ми як команда емоційно не були готові брати слот і як виявилося річ була не тільки в одному гравці.

Разом з командою перед вирішальним матчем Чемпіонату України

В рамках зростання клубу чи не плануєте ви йти в інші дисципліни, наприклад VALORANT, або ж відкрити академію по CS:GO? 

Valorant без слота у франшизній лізі не цікавий фінансово і він не дуже популярний в Україні. Можливо колись це зміниться. А ось академію з CSGO ми плануємо і вже досить скоро, тому очікуйте анонсів і слідкуйте за нашими соціальними мережами.

Академію?! Цікаво. Розкажи детальніше — яка ціль, який тренер буде нею займатись, які скіли потрібно мати, щоб потрапити, що в результаті отримає випускник академії?

Займатися складом академії буде Рома WOLF як тренер. Він проведе відбір гравців, формуватиме склад і надалі буде управляти командою академії. Наша ціль як організації – отримати потенційно нових гравців для складу основи у майбутньому, тому що вибір гравців для підсилення в Україні на сьогодні дуже обмежений. Ціль для складу академії брати участь у міжнародних турнірах, у лізі Академій та зростати у скілі та у рейтингах HLTV. У результаті гравець, який отримає досвід гри за академію, отримає всі необхідні знання та навички для того, щоб стати повноцінним професійним гравцем. Вони будуть отримувати заробітну плату, в них будуть професійні контракти з ними будуть працювати спеціалісти для того, щоб удосконалювати їх навички як у грі, так і у житті. Докладемо всіх зусиль, щоб виростити нове покоління чемпіонів!

Емоційне обговорення перед Київ Кіберспорт Арена після поразки на першій карті у фіналі Чемпіонату України.

 

З якими проблемами стикається молодий український клуб і чи порадив би ти інвесторам іти в цей бізнес? 

Проблем дуже багато. Я б виділив 3 основні. Недостатня кількість українських гравців та тренерів напівпрофесійного та професійного рівня, через що складно шукати підсилення та розвиватися спортивно. Друга проблема – відсутність спонсорів, меценатів, інвесторів, і взагалі фінансування екосистеми українського кіберспорту після відокремлення його від СНД регіону, бюджетів, які потрібні клубам для існування практично немає. Третя причина — закони в Україні не сприяють розвитку напрямку та інвестуванню. Я б не радив інвесторам йти в цей бізнес, не розуміючи, що це середньо- або довгострокові інвестиції від 2 і більше років з ризиком взагалі не повернути інвестиції. Інвестори, особливо у кризові роки, хочуть отримувати пасивний дохід щомісяця і розуміти строки й ризики повернення інвестицій, тому створення клубу –- це більше інвестиції у довгу для тих, хто захоплюється кіберспортом і довіряє людям, яким дає інвестиції в управління.

Як вважаєш, чи може бути український кіберспортивний клуб прибутковим і за яких умов? 

Теоретично може – думаю NAVI були б прибутковими, якби не реінвестували більшість доходів у нові склади та напрями, у них довгострокові плани, тому вони можуть показати прибутковість у найближчі роки. Для того, щоб український клуб був рентабельним в умовах локальної аудиторії потрібно багато років інвестувати та розвивати екосистему кіберспорту в Україні та піднімати рівень зацікавленості широкої аудиторії. Поки що аудиторія кіберспорту в Україні недостатньо велика для того, щоб утримувати команду та працювати в операційний плюс. Треба робити турніри, підвищувати awareness аудиторії до кіберспорту. Це практично неможливо робити під час війни. Людям більше цікава політика і їх можна зрозуміти. Але з часом думаю це можна змінити. А поки потрібно донатити на ЗСУ та чекати на перемогу !

Як, на твою думку, війна вплине на український кіберспорт загалом? Що буде з клубами, турнірними операторами, студіями?

Дуже погано вплине фінансово і чим довше буде війна, тим більше проєктів будуть закриватися. Тому сподіваюся, що війна закінчиться якнайшвидше.

EC Kyiv переможці Legion Чемпіонату України 2021 від Української Професійної Кіберспортивної Асоціації

Як ти відносишся до того, що російські команди та гравці продовжують виступати на міжнародній арені? Гравці в тому числі й в українських колективах? 

Я ставлюся до цього негативно і вважаю, що поки їх країна є агресором, визнаним у світі, вони не повинні мати права змагатися у міжнародних турнірах та тим паче грати з українцями в одній команді або в українських клубах.

Як ти відносишся до українців, які продовжують виступати в російських командах, або разом з росіянами? Тебе від цього не коробить? 

Це їх вибір та, мабуть, в них є якась мотивація. Але я вважаю, що це зашквар і ще не пізно публічно засудити війну та покинути ці команди, тоді аудиторія їх прийме. А якщо вони це не зроблять, потім будуть персонами нон грата в українському суспільстві та ком’юніті.

Після перемоги на Чемпіонаті України

Я впевнений, що ти прагнеш створити найкращий клуб в Україні. Наскільки це реально і скільки тобі знадобиться часу, щоб втілити мрію у життя?

Так в нас є таке бажання. Ми досить швидко стали топ-2 клубом України. Попереду гігант у вигляді NAVI, але немає нічого неможливого, тому будемо розвиватися, щоб за 5-10 років скласти їм конкуренцію.

Які плани на короткострокове майбутнє? Пташки співають, що ви готуєте щось сенсаційне. 

Плани спортивні –- топ 30 в цьому сезоні та далі розвиватися в сторону Т1 рівня. Плани клубу –- зміна іміджу та подачі, більше медіа присутності, розвиток у сторону міжнародної присутності. Дуже скоро буде потужний анонс – 04.10 буде дикий вайб, слідкуйте за соціалками EC KYIV, щоб нічого не пропустити!


Друга, ще більш цікава частина інтерв’ю за Максимом Беднарським вийде 4 жовтня у день великого анонсу клубу.  

Материалы по теме

Український клуб IKLA припинив діяльність. Згадуємо історію амбітного проекту Максима Беднарського

Український клуб IKLA не зміг пережити перехід на нову версію Counter-Strike і поразку на відбіркових до RMR PGL Major Copenhagen 2024.

Нова українська організація з CS2 викупила український склад клубу IKLA

Кіберспортивний клуб IKLA продав свій український склад новій організації під назвою ENEЇDA. За словами CEO IKLA Максима Беднарського клуб зосередиться на роботі міжнародного складу, який зараз тренується в Європі.

Обидва склади клубу IKLA перейшли на CS2, намагаючись виграти час

Директор та співвласник українського клубу IKLA Максим Беднарський повідомив, що обидва склади клубу перейшли на CS2. Команди мають власний сервер на якому тренуються одна з одною, а також грають праки з іншими командами з TOP-100 рейтингу HLTV.

Інтерв’ю з CEO українського кіберспортивного клубу IKLA Максимом Беднарським від видання SPEKA

Інформаційний портал SPEKA взяв інтерв’ю у CEO українського клубу IKLA Максима Беднарського. Публікуємо найбільш цікаві відповіді.