Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Всі ви знаєте, що наш портал веде безкомпромісну боротьбу з росіянами в кіберспорті. Ще до повномасштабної війни ми дотримувалися думки, що кіберспорт, як і спорт не може бути поза політикою, бо він є невід’ємною частиною побудови іміджу країн на міжнародній арені, а всередині країн провідні спортсмени є лідерами думок і прикладами для молодого покоління і всі ці фактори і є важлива частина політики.

Їхні прапори – у плямах крові

Нещодавно президент Міжнародного Олімпійського Комітету Томас Бах оголосив, що МОК планує допустити виступ росіян на Олімпійських іграх під нейтральним прапором, або якщо вони будуть виступати за збірні інших країн. Ця позиція дуже нагадує те, що зараз відбувається в кіберспорті. 

Після 24 лютого 2022 року майже всі види спорту так чи інакше наклали санкції на виступ росіян на міжнародній арені. Більшість видів спорту виключили російські команди з ліг, росіянам заборонили виступати навіть під нейтральним прапором у майже всіх відомих видах спорту. Росіян виключили і з усіх українських спортивних команд. Російську збірну та професійні команди навіть прибрали з Чемпіонату Світу з футболу в Катарі та з інших міжнародних подій, що є безпрецедентним випадком. 

На промову Томаса Баха учора відреагував Президент України Володимир Зеленський. Повідомляється, що він провів розмову з головою МОК.

Зеленський наголосив, що принципи олімпійського руху не передбачають потурання державам-терористам“.

Будь-які ідеї, як повернути російських представників на міжнародні змагання, це ідеї про те, як дозволити тим, хто винен у терорі, сказати своєму суспільству, що світ нібито пробачає терор. Це спортивна індульгенція. Саме так це буде подаватися російською пропагандою, якщо Міжнародний олімпійський комітет схибить і дозволить тим, хто представляє війну й нічого більше, брати участь у спортивних подіях нарівні з іншими”, – озвучив позицію український лідер.

Ніхто не буде заплющувати очі на будь-які спроби зменшити міжнародний тиск на джерело війни. Коли отримуємо такі повідомлення, як сьогодні з Херсона, де від чергового російського обстрілу загинула дитина, хлопчик… Вісім років йому було… Можна сказати лише одне: білий чи будь-який нейтральний прапор для російських спортсменів неможливий, усі їхні прапори – у плямах крові”, – заявив український президент.

Російський прапор = підтримка Путіна

Поки проросійські сили лише намагаються повернути росіян у великий спорт в кіберспорті все набагато гірше. Тут росіян ніхто навіть не намагався прибирати, а єдині, хто це зробив – це EEF Європейська Федерація Кіберспорту, яка має дуже мало впливу у світовому масштабі. Цей важливий крок вдалося зробити тільки завдяки рішучій позиції Української Федерації Кіберспорту UESF

Проте ситуація набагато гірша, ніж можуть уявити функціонери традиційного спорту чи шанований Президент України. Росіяни не тільки залишилися в кіберспорті, вони грають поряд з українцями у багатьох командах. 

І хоча незначна частина цих росіян змінила прапори на нейтральні, але ж від цього вони не перестали бути громадянами країни-терориста, від цього вони не перестали просувати свою державу на міжнародній арені, де всі їх знають і чудово розуміють, яку країну представляють ці гравці. 

В порівнянні зі спортом ситуація в кіберспорті виглядає приголомшливою! Понад місяць пройшов з того моменту, як на Liquipedia у росіян з’явилася можливість змінити свій прапор на нейтральний, якщо ти не підтримуєш війну в Україні. Цією можливістю скористалося кричуще мало гравців з громадянством Росії. 

Так у російській команді Team Spirit, яка начебто виїхала з Росії та навіть завуальовано засуджувала війну в Україні, жоден з гравців не змінив російський прапор на нейтральний. При цьому в команді грає п’ять українців – один за основний склад з CS:GO, два за склад академії з CS:GO і два за склад з Dota 2. При цьому команда регулярно бере участь у Weplay Academy League, яку проводить українська організація Weplay. Два сезони цієї ліги відбулися вже після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, а російська команди отримала нагороду від участі в лізі. 

Приклад Spirit один з найбільш показових серед багатьох, проте не самий кричущий. 

Кіберспорт в окупації росіян

Справжньою країною кривих дзеркал є позиція провідного українського клубу Natus Vincere. Під впливом громадської думки, ряду статей з викриттям керівництва клубу в тому числі у розслідуванні Forbes та після значних перемог ЗСУ на фронті, відверто вичікувальна позиція клубу почала потроху виправлятися. 

В останній час клуб проводить чимало активностей, спрямованих на підтримку України та навіть анонсував великий благодійний турнір за участі відомих міжнародних кіберспортивних клубів та пожертвував 200 тисяч доларів. Проте не все так добре, як може здатися дивлячись на “красиву обкладинку”. 

Поверхнево проукраїнська позиція NAVI приховує ряд не дуже красивих речей, серед яких головний спонсор команди GG.bet, який, ймовірно, все ще продовжує працювати в Росії, попри початкові обіцянки піти звідти. Також NAVI все ще роблять переважну більшість контенту російською мовою і нехтують українською, продовжуючи загравати з російською аудиторією, а росіяни масово продовжують грати за український клуб. Ланки цього ланцюга є необхідними складовими для того, щоб запущена до війни машина з заробляння великих грошей і надалі приносила прибутки з величезної аудиторії росіян, що вболіває за найпопулярнішу команду у світі – NAVI та робить ставки на GG.bet.  

Саме це є головним руйнівним елементом, бо NAVI все ще є показовим прикладом співпраці українців та росіян для усього світу. Те, про що говорив Президент України у своїй промові від 14 грудня в NAVI відбувається в найпотворнішому вигляді. 

На день написання матеріалу за різні склади українського клубу грають 10 росіян і хоча це значно менше, ніж було станом на 24 лютого, коли росіяни складали абсолютну більшість, це все одно багато, бо росіян вочевидь має бути нуль. 

Ще в перші тижні від початку повномасштабного вторгнення NAVI на офіційному сайті змінили прапори росіян на сірі та активно замальовували російські триколори на формі своїх гравців у соціальних мережах. Після появи на Liquipedia можливості встановити нейтральний прапор у росіян, що не підтримують війну в Україні, клуб вочевидь змусив усіх своїх гравців з громадянством Росії зробити це. 

Майже ніхто з росіян в інших клубах окрім NAVI не змінили російський прапор на нейтральний, свідомо чи ні транслюючи свою позицію підтримки войовничої політики Кремля. Гравці NAVI змінили прапори, як по команді, проте два гравці ключового складу NAVI не зробили це навіть через півтора місяці після появи такої можливості. 

Мова йде про Іллю Perfecto Залуцького, та Дениса electroNic Шаріпова і якщо щодо позиції першого ходить дуже багато чуток, які жодним чином не підтверджені, щодо Шаріпова підтверджено фактами, що його дружина відкрито підтримала політику Кремля у соціальних мережах. Більш того наша редакція ще в березні отримала інсайд від людини в NAVI про те, що дружина гравця робила пожертви на підтримку так званої ДНР.

Через більш ніж 9 місяців від початку повномасштабної війни в NAVI продовжують грати 10 росіян, з яких принаймні троє були підписані вже після 24 лютого. Двоє з росіян Залуцький та Шаріпов вочевидь відмовилися грати під нейтральними прапорами, судячи з усього NAVI не змогли на них натиснути, боючися втратити свій зірковий склад з CS:GO. 

За інформацією ряду джерел, в грудні цього року контракти electroNic та Perfecto добігають кінця. Можливо саме тому росіяни не погоджуються на зміну прапорів, бо планують надалі змінити NAVI на російські команди?

В будь-якому разі ситуація з росіянами в кіберспорті все ще залишається набагато гіршою, ніж у традиційному спорті. Поки український Президент Зеленський обурюється потенційною можливістю повернення росіян під нейтральними прапорами на міжнародних спортивних змаганнях, в кіберспорті росіяни продовжують відчувати себе як риба у воді. 

Величезна кількість гравців з Росії штурмує європейські та навіть американські команди та ліги, Росіяни виграють Чемпіонат Світу з CS:GO в Бразилії, росіяни продовжують грати під прапорами країни-терориста поруч з українцями у багатьох командах і навіть в українському клубі NAVI росіяни, не маскуючись, несуть ідеї Кремля, виходячи на міжнародну сцену поряд з українцями перед мільйонами уболівальників по всьому світу, тим самим легітимізуючи наративи Кремля про братні народи та історичну залежність України від Росії. 

Після перемоги NAVI на Мейджорі Президент України Володимир Зеленський вітав клуб з історичною перемогою. Сьогодні Президент бореться за видалення всіх без виключення росіян зі спортивних змагань у світі, водночас NAVI тримають і навіть наймають нових росіян у склади, та паралельно збирають пожертви у фонд Президента United 24, розігруючи прапор з особистим автографом Президента.

Сьогодні український кіберспорт нагадує країну кривих дзеркал, де правду спотворено до невпізнаності в прагненні відстояти свої фінансові інтереси.

Материалы по теме

На кібершколу Сімпла лише за кілька днів підписалося 80 000 гравців

Брат Сімпла Олексій Костилєв похизувався результатами запуску навчальної платформи, яку він запустив разом з триразовим найкращим гравцем світу в CS. Названі цифри дійсно вражають і натякають на те, що молодшому Костилєву просто не має сенсу повертатися у великий КС.

OWNER став черговим українцем, який перейшов в команду ворогів заради кар’єри

0

Ще один професійний український гравець вирішив обрати гроші тих, хто допомагає знищити його країну. Михайло OWNER Лимар приєднався до команди легального білоруського букмекера Betera, який сплачує податки в бюджет країни-союзника Росії, з території якої обстрілюють Україну.

flamie розповів скільки заробив граючи в NAVI і куди витратив більшу частину грошей

Колишній гравець NAVI росіянин Єгор flamie Васильєв дав півторагодинне інтерв’ю, де розповів чимало цікавого про часи свого розквіту в кіберспорті, який прийшовся на часи виступу за український клуб.

NAVI об’єднали два молодіжних склади і шукають нових гравців і тренера в наймолодший склад

0

NAVI переформатували свої академічні склади з CS2 і сформували єдиний склад NAVI Junior. В оновленій команді більшість знову представлено українцями, завдяки чому вона вже потрапила до національного українського рейтингу HLTV.